ROK SZKOLNY 2020/2021


Wakacyjne życzenia

 

Ogłoszenie

Informujemy, że listy dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych i wyprawki do pobrania na rok szkolny 2021/2022 znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

 

Zakończenie Roku Przedszkolnego w grupie Sówek

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
Kiedy już będę uczniem w szkole
To znajdę wyjście, wiem co zrobię
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole!

23.06.2021r. w Nadleśnictwie Hajnówka w grupie Sówek odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i dla wielu z nas czas pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Chociaż pięciolatki wspólnie żegnały starsze dzieci, wszyscy zaprezentowali program artystyczny, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występach wszystkie sześciolatki otrzymały z rąk pani Dyrektor piękne albumy ze zdjęciami oraz dyplomy. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowanie dla rodziców, którzy byli szczególnie zaangażowani w działania naszej grupy.
Na zakończenie odwiedzili nas Funkcjonariusze Policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczeństwa na wakacjach”. Policjanci opowiedzieli, jak bezpiecznie zachowywać się podczas letniego wypoczynku, przypomnieli jak poruszać się po drodze, omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą i zasady ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych osób.
Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas i swoim przedszkolu!
Wychowawczynie: Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sówki podczas uroczystości zakończenia przedszkola odbywającej się w Nadleśnictwie Hajnówka. Pierwsze trzy zdjęcia prezentują dzieci podczas recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Kolejne zdjęcie ukazują moment wręczania pamiątkowego albumu ze zdjęciami i dyplomu dla dziecka i oraz podziękowań dla rodziców. Kolejne zdjęcia przedstawiają spotkanie z Policjantką oraz oglądanie przez rodziców pamiątkowych albumów.

 

Uroczyste zakończenie Przedszkola w grupie Króliczków

Czas płynie nieubłagalnie, wiele miesięcy wspólnych zabaw, zajęć i świętowania rozmaitych uroczystości minęło tak szybko. Nie tak dawno witaliśmy dzieci w naszym przedszkolu, a tu już nadszedł czas pożegnania.
Dnia 21 czerwca w Nadleśnictwie Hajnówka dzieci z grupy ,,Króliczki” żegnały przedszkole w uroczystości wzięli udział rodzice naszych wychowanków.Przedszkolaki pięknie ubrane z niezwykłą gracja zaprezentowały wspaniałe tańce, piosenki, recytowały wspólnie wiersze. Po części artystycznej Pani Dyrektor Iwona Raszkiewicz w ciepłych słowach zwracała się do dzieci, nauczycieli oraz rodziców dziękując im za piękny czas spędzony wspólnie w przedszkolu za zaangażowanie w działania na rzecz placówki. Zwieńczeniem naszych pożegnalnych uroczystości było rozdanie – zarówno dzieciom jak i ich rodzicom dyplomów.
Drogie przedszkolaki życzymy Wam wielu sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji i spełnienia marzeń. Rodzicom dziękujemy za każde miłe słowo, życzliwość i wsparcie oraz zaangażowanie.
Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji!
/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Króliczków podczas uroczystości zakończenia przedszkola odbywającej się w Nadleśnictwie Hajnówka.. Pierwsze zdjęcia prezentują dzieci podczas tańców oraz w trakcie recytacji. Kolejne zdjęcia ukazują moment wręczania pamiątkowych książek i dyplomów oraz na koniec wspólne zdjęcie wszystkich dzieci i pań.

 

Przedszkolny konkurs fotograficzny "Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim… " w ramach Jubileuszu
70-lecia nadania praw miejskich Hajnówka

Konkurs fotograficzny pt. „Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim…” przeznaczony był dla dzieci i rodziców z grupy 3 – 4 latków z Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce. Do konkursu wpłynęło 70 zdjęć, które wykonało 12 uczestników z grupy „Tygryski”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania dzieci i ukazywania różnorodności piękna naszego miasta jego architektury oraz atrakcyjnych miejsc; poszerzanie wiedzy dzieci na temat naszego miasta (krajobrazu, zabytków) oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców.

Następnie w dniu 14 czerwca 2021r. odbyła się wystawa zdjęć z konkursu fotograficznego rodziców z dziećmi pt. „Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim...” w ramach Jubileuszu 70-lecia nadania praw miejskich Hajnówki w Zakładzie Fotograficznym Foto – Studio Z. Dzwonkowski w Hajnówce w trakcie której przechodni hajnowianie, turyści oraz dzieci z Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce i Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce mieli możliwość obejrzenia obecnego potencjału naszego miasta jego architekturę oraz atrakcyjne miejsca. W trakcie wystawy komisja konkursowa w składzie: Jolanta Stefaniuk – Kierownik Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu w Hajnówce oraz Zbigniew Dzwonkowski – Fotograf Zakładu Foto- Studio w Hajnówce biorąc od uwagę jakość zdjęcia: barwa, światło, kolor; kadrowanie, czyli sposób ujęcia oraz wrażenie artystyczne przyznała: 4 miejsca I, 4 miejsca II i 4 miejsca III.

Dnia 15 czerwca 2021r. w Zakładzie Fotograficznym Foto- Studio w Hajnówce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu fotograficznego pt. "Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim…". W trakcie oficjalnego rozstrzygnięcia swoją obecnością zaszczycili nas rodzice wraz z dziećmi 3 – 4 letnimi, czyli uczestnicy biorący udział w konkursie, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz podziękowania dla rodziców, które wręczyli fotograf Z. Dzwonkowski i pani M. Krawczyńska.

Wystawa w Zakładzie Fotograficznym Foto- Studio trwała do 17.06.2021r., a następnie została przewieziona do Hajnowskiego Domu Kultury.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom i sponsorom: Urząd Miasta Hajnówka, Zakład Fotograficzny Foto- Studio w Hajnówce, dyrekcji i pracownikom Hajnowskiego Domu Kultury, Firmie Karmel w Hajnówce.

Organizatorzy : Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka mgr Iwona Raszkiewicz oraz nauczycielka Mariola Krawczyńska i fotograf Zbigniew Dzwonkowski.

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przestawiają wystawę wraz z rozstrzygnięciem przedszkolnego konkursu fotograficznego w Zakładzie Fotograficznym FOTO- STUDIO w Hajnówce pt. "Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim…” w ramach Jubileuszu 70-lecia nadania praw miejskich Hajnówki, w którym uczestniczyli rodzice i dzieci z grupy "Tygryski". Na pierwszym zdjęciu ukazane jest wspólne pamiątkowe zdjęcie grupowe wszystkich uczestników konkursu fotograficznego. Kolejne zdjęcia ukazują komisję konkursową. Na następnych zdjęciach widzimy przechodni oraz wycieczki przedszkolne i szkolne oglądających fotograficzną wystawę. Na ostatnich zdjęciach ukazane jest oficjalne rozstrzygnięcie w którym pani Mariola wraz z panem Zbigniewem wręczają uczestnikom konkursu dyplomy, podziękowania i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 

 

Urodzinki grupowe „Tygrysków” w roku szkolnym 2020/2021

Podsumowanie URODZINEK GRUPOWYCH w grupie "Tygryski" w trakcie których były torty, cukierki, ciastka i życzenia urodzinowe, a przede wszystkim dobra i wesoła zabawa. Rodzice przygotowywali słodki poczęstunek. W ciągu roku szkolnego urodziny obchodziło 12 dzieci z naszej grupy. Dieci urodzone jesienią i zimą, a byli to: Jagoda, Szymon P.Z., Wiktor, Ania, Blanka i Dominik, Filip, Maja, Gabryś Cz.. Później urodzinki obchodziły dzieci urodzone wiosną: Szymon B., Paweł M. W tym dniu dzieci obchodzące urodziny miały specjalne miejsca w sali, na ich głowach pojawiły się kolorowe korony. Wszyscy koledzy i koleżanki wraz z wychowawczynią składali solenizantom serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia najskrytszych dziecięcych marzeń, następnie wspólnie odśpiewano tradycyjne 100 lat. Po życzeniach były wspólne urodzinowe zabawy i biesiadowanie przy stole, dzieci delektowały się tortem upieczonym przez nasze cudowne mamy oraz słodyczami. Każde z dzieci upamiętniło swoje urodzinki w kąciku urodzinowym DINUSIA wraz ze sztucznymi ogniami lub balonikiem. Te dni były wyjątkowe i pełne wrażeń dla dzieci obchodzących swoje urodziny, ponieważ wszyscy byli dla nich wyjątkowo mili, uprzejmi, a oni zawsze mieli pierwszeństwo w wyborze zabaw i zabawek. Dzieci integrowały się podczas wspólnej zabawy, stawały się bardziej śmiałe, otwarte. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały w prezencie pamiątkowe naklejki urodzinowe i koronę oraz balon. Wszystkim solenizantom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!! 
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach ukazane są dzieci z grupy „Tygryski” obchodzące w swojej sali urodzinki w trakcie urodzinowych zabaw i degustacji oraz pamiątkowych zdjęcach w kąciku urodzinowym DINUSIA.

 

HANNA ROMAŃCZUK- TALENT 2021 w Hajnowskim Domu Kultury
XVII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW”

Dnia 11 czerwca 2021 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Wiosna Młodych Talentów”. Jury w osobach: Anna Marta Świtalska- Świć , Zbigniew Budzyński oraz Jadwiga Lach-Kuczkin przyznało Hannie Romańczuk nagrodę i statuetkę TALENT 2021. Hanię do konkursu przygotowały Panie Agnieszka Charytonow i Ewelina Wasiluk, opiekunki przedszkolnego koła teatralnego „Bajkolandia”. Nagrodę statuetkę „Pięknego Motyla” laureatka otrzymała z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Hajnówka Walentyny Pietroczuk oraz Jadwigi Lach-Kuczkin kierownika Działu Artystycznego Hajnowskiego Domu Kultury . Hani serdecznie gratulujemy Talentu.
/Agnieszka Charytonow, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszym zdjęciu widzimy Hanię w obecności członków jury odbierającą dyplom i statuetkę Talent 2021 w Hajnowskim Domu Kultury. Na kolejnym zdjęciu Hania w obecności mamy i Pani Agnieszki ogląda pokonkursową wystawę prac w holu HDK.

 

Rozstrzygniecie przedszkolnego konkursu plastycznego w Hajnowskim Domu Kultury
"70 pocztówek na 70- lecie nadania praw miejskich miastu Hajnówka - Pocztówka-moja Hajnówka"

Dnia 8 czerwca 2021 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego "70 pocztówek na 70- lecie nadania praw miejskich miastu Hajnówka - Pocztówka-moja Hajnówka". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania i ukazania różnorodności piękna naszego miasta, poszerzenia wiedzy na temat miasta ( kultury, sztuki, zabytków) a także propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa biorąc od uwagę tematykę, technikę wykonania pocztówek, oryginalność, a przede wszystkim jak największą samodzielność przyznała :3 miejsca I, 3 miejsca II i 3 miejsca III. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Swoją obecnością i wsparciem zaszczycili nas Pani Barbara Sadowska -Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury i Pani Iwona Raszkiewicz - Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce oraz rodzice i opiekunowie dzieci. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, które ufundował Urząd Miasta Hajnówka za co serdecznie dziękujemy . Słowa wdzięczności kierujemy również do dyrekcji i pracowników Hajnowskiego Domu Kultury oraz Pani dyrektor naszego przedszkola za pomoc w organizacji naszego konkursu. Dziękujemy również Państu Borowik właścicielom firmy EMMA Borowik za ufundowanie słodkiego poczęstunku.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Agnieszka Charytonow i Małgorzata Palenceusz

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przestawiają rozstrzygniecie przedszkolnego konkursu plastycznego w Hajnowskim Domu Kultury "70 pocztówek na 70- lecie nadania praw miejskich miastu Hajnówka - Pocztówka-moja Hajnówka w którym uczestniczą rodzice, opiekunowie i dzieci. Kolejne zdjęcia ukazują Panią Barbarę Sadowską -Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury i Panią Iwonę Raszkiewicz - Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce oraz panie Agnieszkę i Gosię wręczające uczestnikom konkursu dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Kolejne zdjęcia przedstawiają pokonkursową wystawę prac- pocztówek Hajnówki.

 

Radosny Dzień Dziecka u maluszków

"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

W słoneczne wtorkowe przedpołudnie dzieci z grupy "Tygryski" zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach popularnych takich jak „Kaczuchy” i „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz zabawach tanecznych do piosenek: „Boogie - woogie”, „Ręce do góry” i „Każde dziecko parę ma”. A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie ogródka przedszkolnego, w którym wspaniałą atrakcją okazała się huśtawka bocianie gniazdo. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych przedszkolaków było rysowanie kredą. Następnie w sali odbył się wpólny poczęstunek w formie uwielbianej przez dzieci pizzy i soczków. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu jajko Kinder niespodziankę, którą odkrył i cieszył się razem z rodzicami. /Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zanjdują się zdjęcia dzieci z grupy Tygryski, które uczestniczą w zabawach z okazji Dnia Dziecka. Na pierwszym zdjęciu są dzieci na tle dekoracji w sali. Następne zdjęcia pkazują zabawy na placu przedszkolnym. Kolejne poczęstunek w sali. Ostatnie dzieci z Kinder niespodzianką.

 

Drodzy Rodzice !!!

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przedszkole otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej placówki.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 24 czerwiec 2021r.

Miejsce Akcji: Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

PARTNERZY AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00

e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

Wystawa fotograficzna "Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim..."

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na wystawę fotograficzną "Miasto Hajnówka w obiektywie, a nim...", która odbędzie się w dniu 15.06.2021r. (wtorek) w Zakładzie Fotograficznym FOTO - STUDIO Z. Dzwonkowski w Hajnówce o godz. 9.00 do 17.00 w ramach Jubileuszu 70 - lecia nadania praw miejskich Hajnówki.

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

Dzień Dziecka w grupie II

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy Kangurków wybrały się na lodowy deser do restauracji Niezapominajka.
/Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy Kangurków na lodach w restauracji Niezapominajka.

 

Dzień Dziecka u Puchatków

„Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,
uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.”
Antoine de Saint – Exupére

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.
W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dużo radości przysporzyły zabawy sportowe, tańce i zabawy swobodne na świeżym powietrzu przy ulubionych piosenkach przedszkolaków! Jednak największą atrakcją było grupowe wyjście do pobliskiej pizzeri Vera Pizza na pyszną pizzę z pieca i lemoniadę.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis galerii zdjęć:
Na 1 i 2, zdjęciu widać jak grupa dzieci tańczy parami w przedszkolnym ogrodzie.
Następna zdjęcia przedstawiają dzieci tańczące w kole i trzymające się za ręce a potem samodzielnie.
Kolejne zdjęcia ukazują dzieci skaczące z uśmiechniętymi buziami.
Dzieci idą parami za nauczycielką do pizzeri.
Dzieci siedzą przy trzech stolikach w ogrodzie restauracji, czekają na zamówioną pizzę, oglądają otoczenie, wymieniają się spostrzezeniami.
Dzieci jedzą pizzę i piją lemoniadę przez słomki.

 

Projekt edukacyjny „Hajnówka – moja mała ojczyzna” realizowany w grupie Kangurków

Projekt edukacyjny „Hajnówka – moja mała ojczyzna” jest odpowiedzią na obchody 70 – rocznicy uzyskania przez Hajnówkę praw miejskich. Jest to okazja do przybliżenia dzieciom historii, tradycji i piękna naszego miasta: zaprezentowanie najciekawszych miejsc, zapoznanie z elementami historii, herbem. Okres przedszkolny to odpowiedni czas na rozwijanie świadomości, kim jestem i skąd pochodzę.
Realizację projektu rozpoczęliśmy od wycieczki po Hajnówce, wystawy fotografii przygotowanej w holu przedszkola pt. „Tak zmieniała się Hajnówka”, a także od zorganizowania w sali kącika regionalnego. Dzieci z zaciekawieniem oglądały albumy i wystawę fotografii o Hajnówce. Miały okazję zaobserwować jak zmieniało się miasto na przestrzeni lat. Największe emocje wzbudzało oglądanie dawnych zdjęć miejsc dobrze dzieciom znanych. Prezentacja stała się inspiracją do tworzenia z figur geometrycznych o różnych kształtach najważniejszych hajnowskich budowli. Dzieci pracując w parach stworzyły Urząd miasta, Pocztę, Bibliotekę. Była to ciekawa i ucząca forma współpracy z koleżankami i kolegami oraz świetna zabawa. Nasze przedszkolaki wykonały “Marcinka” ciasto regionalne typowe dla regionu puszczy Białowieskiej, a konkretnie Hajnówki, z którym to miastem często jest kojarzone.
W ramach popularyzowania wiedzy o naszym mieście, dzieci z grupy „Kangurki” przygotowały makietę przedstawiającą najbliższą okolicę przedszkola . Korzystając z materiałów recyklingowych (kartonowe pudełka), kolorowego papieru, kleju i niesamowitej wyobraźni i inwencji twórczej, dzieci wykonały charakterystyczne dla tej dzielnicy budowle. Nie zabrakło także ludzików i pojazdów, które wypełniły śródmiejskie ulice. Przygotowanie makiety sprawiło dzieciom wiele radości, a przede wszystkim poszerzyło wiedzę na temat miasta, w którym mieszkają.
/Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk/

Opis galerii zdjęć
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy Kangurków w trakcie realizacji różnych zadań z projektu edukacyjnego "Hajnówka moja mała ojczyzna". Na pierwszych pięciu zdjęciach ukazane są zdjęcia grupy podczas spaceru po Hajnówce. Na kolejnej fotografii dzieci malują makietę miasta. Cztery następne zdjęcia przedstawiają dzieci w tracie robienia tradycyjnego ciasta marcinka. Dalsze zdjęcia prezentują gazetkę tematyczną o Hajnówce, makietę najbliższej okolicy. Na pozostałych zdjęciach widoczne są dzieci w trakcie różnych zajęć związanych z projektem.

 

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczny pt. "Radość dobrych uczynków – Święty Mikołaj Cudotwórca"

30 maja 2021r w Centrum Etnograficzno- Ekumenicznym w Dubinach miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursu. W kategorii przedszkoli wyróżniono pracę Christal Suszko z naszego przedszkola. Pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w konkursie otrzymali Mateusz Kalinowski i Magdalena Gwoździk. Dzieciom serdecznie gratuluję a rodzicom dziękuję za pomoc.
/Eugenia Kazimiruk/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcie przedstawia dyplomy dzieci, które brały udział w konkursie.

 

Dzień Dziecka w grupie ,,Króliczki”

Dzień 1 czerwca był dla ,,Króliczków” dniem pełnym wrażeń. Przedszkolaki wraz z paniami wybrały się do cukierni ,,Emma Cafe ” na pyszne lody. Ta zimna i smaczna niespodzianka , w ciepły dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać swój ulubiony smak . Wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie dzieci. Wyjście do cukierni nie było tylko słodką niespodzianką na Dzień Dziecka , ale także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola oraz umiejętnego zachowania się w miejscach publicznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowolenie wróciliśmy do przedszkola.
/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widzimy grupę ,,Króliczków” na lodach w kawiarni.

 

Realizacja projektu edukacyjnego "Hajnówka-moje miasto" w grupie "Sówki"

Projekt edukacyjny „Hajnówka – moje miasto” był realizowany od 4 do 7 maja w grupie "Sówki" w ramach Obchodów Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki. Była to okazja do przybliżenia dzieciom historii, tradycji i piękna naszego miasta. Głównym celem projektu było kształtowanie poczucia własnej tożsamości regionalnej; budzenie postaw szacunku dla dziedzictwa kultury lokalnej; rozwijanie wiedzy o historii regionu; wyrabianie motywacji do dalszej nauki i rozwijanie wiedzy dotyczącej regionu; wyrabianie nawyku korzystania z różnego rodzaju źródeł informacji. Podczas realizacji projektu dzieci wzbogaciły wiedzę na temat historii naszego miasta, jego mieszkańców, zabytków, nowoczesnych budowli oraz miejsc rekreacyjnych. Prowadzone działania: dzieci dowiedziały się jak wygląda herb Hajnówki, oglądały historyczne zdjęcia przedstawiające nasze miasto, stworzyły galerię "Hajnówka dawniej i dziś", wykonały z rodzicami prace plastyczne na konkurs „Najciekawsze miejsca naszego miasta”, wybrały się na wycieczkę do Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce do Ośrodka Sportu i Rekreacji, obejrzały prezentację multimedialną „Zabytki naszego miasta”.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach znajdują się dzieci, które uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach projektu edukacyjnego "Hajnówka – moje miasto". Dzieci kolorują herb Hajnówki, oglądają historyczne zdjęcia przedstawiające nasze miasto, stworzyły galerię w holu przedszkola "Hajnówka dawniej i dziś". Na tablicy przedstawiona jest praca plastyczna wykonana z rodzicami na konkurs „Najciekawsze miejsca naszego miasta”. Na kolejnych zdjęciach dzieci zwiedzają Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przedszkolaki oglądają prezentację multimedialną „Zabytki naszego miasta”.

 

Zapisy dzieci do przedszkola na grupę dyżurującą

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce informuje o zapisach dzieci na wakacyjny dyżur w miesiącu sierpień 2021r.
Poniżej znaduje się tabelka z harmonogramem dyżurów hajnowskich przedszkoli w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2021r. oraz pliki
z dokumentami do pobrania.

Zapisy na dyżur trwają od 24.05 - 07.06.2021r.

HARMONOGRAM DYŻURÓW HAJNOWSKICH PRZEDSZKOLI W OKRESIE OD 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA 2021r.

Lp


Termin dyżuru

Nazwa przedszkola

Adres

Telefon


1.


1- 31 lipiec 2021


Przedszkole nr 1


ul. Jagiełły 7


85 682 25 80



2.


1- 31 lipiec 2021


Przedszkole nr 5



ul. M. Reja 2


85 682 29 99


3.


1- 31 sierpień 2021


Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka


ul. Warszawska 2


85 682 21 48



4.


1- 31 sierpień 2021


Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi


ul. Rzeczna 3


85 684 35 05

 

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny (pobierz plik)
Klauzula informacyjna RODO (pobierz plik)

Dyrekor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
mgr Iwona Raszkiewicz

 

Świętujemy Dzień Mamy i Taty

"Dziś Święto naszych Mam i Tatusiów, piękny to czas
Niech, więc zabrzmi radość pośród nas, niech nucą ptaszki pośród drzew.
Dla Ciebie tato i moja mamo! Dla Was jest ten miłości żar,
I słodkich uczuć szczęścia dar. To dla Was dziś kwitnie piękny róży kwiat.
Żyjcie nam długo, sto lat!"

Najważniejszymi osobami dla każdego dziecka są kochani Rodzice.  Dzieci kochają mamę i tatę za to, że mają dla nich czas, że się nimi opiekują oraz za to, że po prostu „Są”! Swoje uczucia wyrażają na co dzień zwykłym uściskiem i słowami „Kocham Cię”. W dniu 26.05.2021r. dzieci z grupy Tygryski wręczyły upominki swoim rodzicom z okazji Dnia Mamy i Taty, a następnego dnia odbyła się uroczystość. Maluszki zaprezentowały dla swoich rodziców program artystyczny, który rodzice mieli okazję obejrzeć na nagranym filmie zamieszczonym na stronie grupy na Facebooku. Dzieci wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi podziękowały rodzicom za ich miłóść, która zostaje jak światło na całe życie. /Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się dzieci z grupy I Tygryski, które prezentują część artystyczną oraz wręczają upominki dla swoich rodziców. Pierwsze zdjęcie przedstwia dzieci z grupy Tygryski na tle dekoracji z okazji Dnia Mamy i Taty. Następne zdjęcia pokazują, jak dzieci wręczają swoim rodzicom upominki.

 

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE ”KRÓLICZKI”

"Mamo, Tato cóż Wam dam. Jedno serce, które mam.
A w tym sercu róży kwiat. Mamo, Tato żyj 100 lat!"

Dnia 26 maja 2021 w grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. To szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Kochane Mamy życzymy Wam radości, cierpliwości i wiele miłości na każdy dzień.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

 

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszym zdjęciu przedstawione są dzieci z grupy Króliczki podczas uroczystości Dzień Mamy i Taty wraz z paniami. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci prezentujące część artystyczną- recytujące wiersze, śpiewające piosenki i tańczące z kolorowymi pomponami do utworów o mamie i tacie.

 

Akcja Niebieskie Motyle 2021

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu zorganizował akcję Niebieskie Motyle 2021r., aby dodać otuchy osobom z autyzmem, którym utrudnione jest codzienne funkcjonowanie. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Nasze przedszkole z miłą chęcią przystąpilo do akcji w ramach, której w każdej grupie odbyły się działania, którym przyśwęcało hasło: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z wszystkich grup przedszkolnych biorące udział w akcji Niebieskie Motyle 2021. Na pierwszym zdjęciu są dzieci z grupy "Kangurki", które ubrane są w niebieskie koszulki i trzymają w ręku balony oraz duże serce z odbitymi niebieskimi dłońmi, które ustawione są do zdjęcia grupowego za niebieską dekoracją z napisem JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLMI. Pozostałe zdjęcia pokazują dzieci z pozostałych grup przedszkolnych uczestniczące w różnych pracach plastycznych, tanecznych oraz zabaw na placu przedszkolnym w opaskach z niebieskimi motylami i balonami.

 

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego VI Turnieju tańca on – line pt. „W krainie bajkowych tańców” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka

W dniu 28 maja 2021r. w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego VI Turnieju tańca on – line pt. „W krainie bajkowych tańców”, którego celem było popularyzacja tańca do utworów bajkowych wśród dzieci w wieku przedszkolnym; integracja środowisk przedszkolnych i wymiana doświadczeń; promocja młodych talentów oraz poszerzanie idei wszechstronnej edukacji muzycznej.
W Ogólnopolskim Turnieju tańca on – line udział wzięło 19 zespołów z różnych miast Polski m.in. Bydgoszczy, Płocka, Łodzi, Radwanic, Lublina, Jawora, Białegostoku, Krosna i wiele innych, które przesłały filmiki z nagranymi tańcami dzieci.
Komisja w składzie:
Pani Jolanta Stefaniuk – Kierownik Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu w Hajnówce;
Pani Barbara Sadowska – Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury;
Pani Bożena Nikołajuk – Instruktor ds. tańca nowoczesnego w Hajnowskim Domu Kultury, która w trakcie oglądania filmików z bajkowymi tańcami choć na chwilę przeniosła się w ten świat bajek, w których opiekunowie zespołów zadbali o piękny wystrój sal, stroje i bajeczne improwizacje do wybranych utworów bajkowych. Tańce oceniane były według następujących kryteriów: pomysł taneczny, zróżnicowanie figur,
wrażenie artystyczne oraz ciekawość, dobór strojów i rekwizytów. 
A oto wyniki:
1 miejsce 
Zespół "Apsiki" improwizacja taneczna do utworu bajkowego "Vaiana", taniec pt. "W świecie Vaiany" pod kierunkiem Pani Urszuli Korzeń - Niepubliczne Przedszkole "Stokrotka" w Krośnie 

2 miejsce 
Zespół "Liski" improwizacja taneczna do utworu bajkowego "Vaiana", taniec pt. "Vaiana - Skarb Oceanu" pod kierunkiem Pani Agnieszki Rola, Ewy Wołoncewicz - Przedszkole Niepubliczne "Leśna Kraina" w Hajnówce

3 miejsce 
Zespół "Czerwone róże" improwizacja taneczna do utworu bajkowego pt. "Piękna i Bestia" pod kierunkiem Pani Anny Nowak - Zespół Szkolno - Przedszkolny oddział Przedszkolny im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie.

Wyróżnienia:
Zespół "Biedroneczki" improwizacja taneczna pt. "Taniec piracki" pod kierunkiem Pani Henryki Blicharz -Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Dubinach

Zespół "Sówki" improwizacja taneczna do utworu bajkowego "Vaiana", taniec pt."Vaiana - Skarb Oceanu" pod kierunkiem Pani Eweliny Wasiluk, Barbary Kiślak - Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Zespół "Winnie The Pooh Dance" improwizacja ruchowa do utworu bajkowego pt. "Minionki" pod kierunkiem Pani Pauliny Cholewińskiej - Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku

W tym roku przedszkolnym królowały bajki pt. „Pszczółka Maja”, „Smerfy”, „Vaiana” oraz „Minionki”. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do udziału w Ogólnopolskim VI Turnieju tańca on – line pt. „W krainie bajkowych tańców” oraz gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy: Dyrektor Przedszkola nr 2 im Kubusia Puchatka Iwona Raszkiewicz oraz nauczycielki: Mariola Krawczyńska i Barbara Kiślak

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć widoczne są zespoły taneczne biorące udział w Ogólnopolskim VI Turnieju tańca on- line "W krainie bajkowych tańców" pod Patronatem Burmistrza miasta Hajnówka. Na pierwszym zdjęciu jest sześć dziewczynek ubranych w czarne body i żółte spódniczki, które tańczą taniec "Vaiana" wykonując w układzie tanecznym szpagaty. Na następnych zdjęciach są pozostałe zespoły taneczne wykonujące improwizacje taneczne do utworów bajkowych pt. "Minionki", "Smerfy", "Pszczółka Maja", "Vaiana" i wielu innych. Kolejne zdjęcia pokazują trzy statuetki oraz dzieci z zespołów tanecznych, które zostały nagrodzone wyróżnieniem z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce oraz drugim miejscem z Przedszkola Niepublicznego "Leśna Kraina" w Hajnówce.

 

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE III

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej grupie wspaniałe święto - DZIEŃ MAMY I TATY, do którego dzieci przygotowywały się od dawna. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce. Samodzielnie przygotowały laurki i prezenty. Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi rodzice mieli okazję obejrzeć występ dzieci na nagranym filmie, który został zamieszczony na stronie grypy na Facebooku.
/Beata Środa, Barbara Grosz/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciu widoczne są dzieci z grupy „Puchatków”

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi w grupie "Sówki"

"Dzień Ziemi obchodzimy - ekologii dzieci uczymy
Każdy przedszkolak chce znać - jak o środowisko dbać!”

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Podczas kilku kwietniowych dni dużo rozmawialiśmy o otaczającej nas przyrodzie i o planecie, na której żyjemy. Wiele uwagi poświęciliśmy ochronie naszego wspólnego domu – Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć dzieci uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem:,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”. Tego dnia towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki i pląsy.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy "Sówki", które uczestniczą w zajęciach o ochronie naszego środowiska poprzez recykling. Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci siedzące dookoło planszy z dwiema planetami Ziemi - wesołej i smutnej. Kolejne zdjęcia pokazują segregację poszczególnych obrazków do planet oraz wspólne zdjęcie grupwe ze skończonym plakatem w tle zielonej dekoracji z napisem Dzień Ziemi.

 

dzieci_w_sieci

W związku z prośbą Ministerstwa Edukacji i Nauki przesyłamy poniżej w załączniku opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii broszurę pt. "Dzieci w wirtualnej sieci" skierowaną do rodziców.

Broszura "Dzieci w wirtualnej sieci" (pobierz plik)

 

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

 

 http://hajnowka.pl/aktualnosci/70-lat-praw-miejskich-hajnowki

Informujemy, iż na stronie Urzędu Miasta Hajnówka znajdują się informacje o organizowanych w naszym mieście wydarzeniach związanych z Jubileuszem 70-lat praw miejskich Hajnówki. Informacje dotyczące Jubileuszu zostały zamieszczone również na fb miasta – @Hajnówkawita oraz w poniższym linku. Zachęcamy do zapoznania się z organizowanymi inicjatywami i wydarzeniami.

http://hajnowka.pl/aktualnosc/70-lat-praw-miejskich-hajnowki/1233-swietujemy-jubileusz-hajnowki

 

logo

Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i ich Rodziców
„Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim..." 
 

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy „Tygryski” wraz z Rodzicami z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Miasto Hajnówka w obiektywie, a w nim..." Termin wykonywania zdjęć do 31.05.2021r. Regulamin konkursu fotograficznego w załączniku.

Każdy przedszkolak ma ulubione miejsca wypoczynku spacerów dokąd chętnie wybiera się z Rodzicami. Zachęcamy więc do wspólnych wycieczek podczas których będzie można poprzyglądać się bardziej i uwiecznić w obiektywie aparatu piękno swojego miasta Hajnówka. Otwieramy szeroko oczy, wychodzimy z domów zabieramy ze sobą kochanych Rodziców i poszukujemy interesujących miejsc, krajobrazów, ciekawych budowli, które można sfotografować w naszym mieście.

Wykonane zdjęcia  będą stanowiły wystawę w Zakładzie Fotograficznym FOTO – STUDIO w Hajnówce, dzięki której nasi hajnowianie obejrzą obecny potencjał naszego miasta, jego architekturę oraz atrakcyjne miejsca.

Regulamin konkursu fotograficznego (pobierz plik)

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

 

Informacja o postępowaniu uzupełniającym do Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka przy ul. Warszawskiej 2 w Hajnówce ogłasza nabór uzupełniający na wolne miejsca w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka na rok szkolny 2021/2022 w dniach 04 maja -18 maja 2021r.
Dokumenty do pobrania znajdują się poniżej w załącznikach oraz w zakładce REKRUTACJA.

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

Zasady postępowania rekrutacji uzupełniającej (pobierz plik)
Wniosek z załącznikami (pobierz plik)
Klauzula informacyjna RODO (pobierz plik)
Zarządzenie Nr 13- 2021 z dnia 25 stycznia 2021 rok (pobierz plik)
Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji (pobierz plik)

 

 

Wiwat 3 maj! Święta majowe oczami dzieci z Przedszkola nr 2
im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

Konstutycja to zapewne trudne i niezrozumiałe słowo dla każdego przedszkolaka. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Z tej okazji dnia 30.04.2021r. w każdej grupie odbyły się uroczyste akademie, przygotowane przez nauczycielki z poszczególnych grup. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „Małych Patriotów”. W tak ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu.
Wszystkie przedszkolaki z każdej grupy z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz wierszy: W. Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”, Cz. Janczarski „Barwy ojczyste”, W. Chotomskiej „Twój dom” i tańców narodowych „Krakowiak”, „Grozik”, „Poszło dziewczę po ziele”, taniec z sercami w barwach biało - czerwonych, a także zabawa z chustą animacyjną przy piosence „Jest takie miejsce – Polska”. Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wszyscy uczestnicy patriotycznej akademii z wielką powagą zaśpiewali Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Pani Dyrektor podkreślając wagę Konstytucji będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie, podziękowała Nauczycielom za przygotowane uroczystości, dzieciom za piękną postawę i wspaniałe występy w poszczególnych grupach. W każdej grupie przedszkolnej było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyliśmy lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.
/Wszystkie nauczycielki z grupy I, II, III, IV i V/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach przedstawione są dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych podczas akademii Konstytucji 3 – go Maja. Na piewszym zdjęciu są dzieci z grupy III stojące w półkolu w środku chłopczyk w rękach trzyma flagę biało – czerwoną, dzieci śpiewają Hymn Polski. Na pozostałych zdjęciach są dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych prezentujące część artystyczną poprzez recytacje patriotycznych wierszy, śpiewających pieśni i uczestniczących w tańcach narodowych.

 

23 kwietnia Światowy Dzień Książki w grupie "Króliczków"

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na początku grupa Króliczków obejrzała film edukacyjny „Jak powstaje książka”. Następnie wysłuchaliśmy wiersza Olgi Adamowicz pt. „Smutna książeczka” i omówiliśmy kilka zasad korzystania z książek oraz jak należy o nie dbać. Przy okazji naprawiliśmy jedną książeczkę z naszej przedszkolnej biblioteki. Nie zabrakło też malowania ilustracji do ulubionej bajki. Odbyło się również przedstawienie teatralne "Czerwony Kapturek”. Na koniec dzieci wykonały i własnoręcznie przygotowały zakładki do książek. Pamiętajmy o codziennym czytaniu.
/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciu widoczne są dzieci z grupy "Króliczków” pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci przebrane w stroje bohaterów z bajki pt. "Czerwony Kapturek". Kolejne zdjęcia pokazują dzieci wykonujące zakładki do książek oraz grupowe zdjęcie przy gazetce z wykonanymi zakładkami.

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi w grupie Kangurków

Z okazji Światowego Dnia Ziemi nasze przedszkolaki obejrzały proekologiczne przedstawienie wiersza. Igora Sikiryckiego "Sznurek Jurka". W rolę aktora wcieliła się Pani Justyna. Ważnym przesłaniem przedstawienia było kształtowanie właściwych, aktywnych postaw wobec ochrony środowiska. Następnie na dzieci czekało KINO, każde dziecko otrzymało bilet, po czym wszyscy udali się do „sali kinowej”. Przy pomocy krótkiej prezentacji dzieci wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady recyklingu. Tego dnia dzieci również wzięły udział w zabawie ruchowej z wykorzystaniem modelu Ziemi oraz zabawie z chustą animacyjną „Smutna ziemia”. Miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Próbowały także ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Na koniec przedszkolaki bawiły się w odwzorowywanie rytmu „Kolorowe śmieci”. Każde z nich otrzymało wykałaczkę – przyrząd do zbierania odpadów. Dzieci przyglądały się układowi kolorowych kółeczek na kartoniku i nakładały kolorowe kulki z plasteliny (śmieci) na wykałaczki w tej samej kolejności. Zajęcia te miały na celu uświadomienie dzieciom potrzeby segregacji śmieci oraz dbałość o czyste środowisko.
/Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy II biorące udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zdjęcia przedstawiają zabawy z chustą animacyjną, dzieci oglądające prezentację multimedialną na temat recyklingu, dzieci siedzące na dywanie bawiące się w zbieranie na wykałaczkę krążków z plasteliny w odpowiednim rytmie oraz zdjęcie grupowe.

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi u Tygrysków

Dnia 22 kwietnia 2021r. obchodziliśmy Święto naszej planety Ziemi. Z tej okazji młodsze dzieci założyły zielone ubrania, aby mocniej podkreślić obchody Dnia Ziemi, a nasze hasło przewodnie w ciągu dnia brzmiało: „zielony kolor dziś króluje, bo nasza Ziemia świętuje”. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat naszej planety oraz poznały zasady segregacji śmieci. Na zakoczeńczenie Tygryski wraz z paniami i naszym gościem Panią Dyrektor Iwoną Raszkiewicz posadziły w doniczkach kwiaty w celu ukazania sposobu dbania o nasze środowisko. Po zapoznaniu dzieci z kodeksem Strażnika Przyrody, każde dziecko otrzymało medal Obrońcy Ziemi. Pragniemy podziękować dla Kwiaciarni Agatka z Hajnówki za piękne kwiaty.
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się dzieci z grupy Tygryski ubrane w zielone koszulki w ramach Obchodów Dnia Ziemi. Na pierwszym zdjęciu widzimy zdjęcie grupowe. Następnie dzieci siedzące w półkolu na dywanie, a nauczycielka stoi i tłumaczy zasady segregacji. Na trzecim zdjęciu dzieci trzymają w ręku kartki kodeksu przyrodnika. Pozostałe czwarte, piąte i szóste zdjęcia pokazują dzieci uczestniczące w zabawie z segregowaniem śmieci do odpowiednich pojemników. Na siódmym zdjęciu dzieci stoją w kole. Zdjęcie ósme pokazuje Panią dyrektor Iwonę Raszkiewicz siedzącą na krzesełku obok dzieci oraz nauczycielkę pokazującą planetę Ziemia. Kolejne cztery zdjęcia ukazują wspólne sadzenie kwiatów. Na ostatnich dwóch zdjęciach wręczanie medali Obrońcy Ziemi.

 

Powitanie Wiosny u maluszków

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także małe przedszkolaki…

Dnia 19.03.2021 r. przedszkolaki podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się kilka ciekawostek o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Naszym zaproszonym gościem na wspólne Powitanie Wiosny była Pani dyrektor Iwona Raszkiewicz.
Wprowadzeniem w wiosenne zajęcia były ćwiczenia dźwiękonaśladowcze na podstawie wiersza Laury Łącz Już! Dzieci zatańczyły improwizację ruchową do piosenki pt. „Taniec motyli” z wykorzystaniem kolorowej miotełki za pomocą, której nauczycielka wybudzała dzieci do powolnego i delikatnego latania po wiosennej łące. Maluszki przeliczały ukryte biedronki na wiosennej łące z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, gdzie wykazały się dobrą spostrzegawczością. W zespołach układały puzzle wiosennych kwiatów, w których wspaniale współpracowały, a efektem były przepiękne kwiaty. Dzieci brały udział w zabawie ruchowej „Bocian i żabki”. Na zakończenie przedszkolaki grupowo wykonały dywan z kwiatów dla Pani Wiosny i naszego solenizanta Pawełka.
Celem zajęć było rozpoznawanie cech charakterystycznych dla wiosny oraz rozwijanie zainteresowań otaczającym środowiskiem przyrodniczym, zachodzącymi w nim zmianami. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. /Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się dzieci z grupy Tygryski ubrane w czerwone koszulki, które na głowach mają opaski w kwiaty w tle wiosennej dekoracji Pani Wiosny. Dzieci uczestniczą w zajęciach o tematyce wiosennej. Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci układajace na dywanie wiosenne puzzle. Drugie i trzecie zdjęcie pokazuje dzieci uczestniczące w zabawie ruchowej „Bocian i żabki”. Czwarte, piąte, szóste, siódme i ósme zdjęcia pokazują dzieci, które wykonują wiosenny dywan. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci w trakcie improwizacji tanecznej oraz zajęć z tablicą interaktywną. Na pozostałych zdjęciach widzimy, jak kolega z grupy obchodzi swoje urodzinki.

 

Ogłoszenie

Drodzy rodzice!
Informujemy, że na mocy Rozporządzenia MEN z dnia 26 marca 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonawania jednostek systemu oświaty w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 od dnia 29 marca 2021r. do dnia 16 kwietnia 2021r. ogranicza się funkcjonowanie Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce. Wyjatki w pracy placówek wychowania przedszkolnego to wniosek:
- rodziców dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego;
- rodziców pełniacych służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny;
- dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą;
- rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19
.
W związku z tym, prosimy rodziców wykonujacych w/w zawody o wypełnienie poniższego wniosku w załączniku.

Wniosek rodzica do dyrektora przedszkola (załącznik 1)

Rzporządzenie MEiN z dnia 26.03.2021r. (załącznik 2)

Od dnia 29 marca 2021r. do dnia 16 kwietnia 2021r. w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce zajęcia edukacyjne prowadzone zdalnie w zakładce domowe nauczanie.

Dyrektor Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka
mgr Iwona Raszkiewicz

 

"Sówki" obchodzą Światowy Dzień Wody

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę wody kolorując ją na kolor niebieski.
/Barbara Kislak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy V, które uczestniczą w uroczystości z okazji Święta Dnia Wody. Na zdjęciach dzieci pracują przy stolikach, malują farbami kroplę wody, następnie malują na folii twarze innych dzieci oraz na folii położonej na podłodze. Kolejne zdjęcia przedstawiają konkurencje z wykorzystaniem piłeczek i miski z wodą oraz wspólną zabawę z wodą.

 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa u Tygrysków

W pierwszy dzień wiosny 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jego międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne skarpetki nie do pary. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych i ich rodzin. Wysyłamy też sygnał o miłości do tego, co inne i niezwykłe. Przedszkolaki w różnych, kolorowych skarpetkach oglądały ilustracje pokazujące osoby z zespołem Downa oraz inne osoby niepełnosprawne. Dzieci podczas codziennych aktywności, wykonały kolorowe prace plastyczne, odbyły się również rozmowy dotyczące tolerancji. 
/Mariola Krawczyńska, Beata Środa/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajduja się dzieci z grupy Tygryski wraz z panią, które uczestniczą w akcji Dzień Kolorowej Skarpetki w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Na pierwszym zdjęciu widzimy zdjęcie grupowe dzieci z pokolorowanymi rysunkami skarpetek. Kolejne zdjęcia pokazują dzieci wraz z panią siedzące w kole i oglądające ilustracje. Następne zdjęcia pokazują dzieci wraz z panią uczestniczące w zabawie z chustą Klanzy oraz zabawie Gąsienica. Ostatnie trzy zdjęcia pokazują dzieci siedzące przy stolikach kolorujących rysunki skarpetek.

 

Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Kangurków

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 19 marca dzieci z naszej grupy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby nie niszczyć Marzanny lecz wysłać ją pocztą do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
/Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się dzieci z grupy II, które uczestniczą w obchodach pożegnania zimy - powitania wiosny. Na zdjęciach widzimy dzieci, które radośnie maszerują w wiosennym pochodzie, na czele którego widnieje Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy chowając ją do wielkiego pudła.

 

Dzień Kolorowej Skarpetki w grupie II

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21.

Nasza grupa włączyła się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
/Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk/

Opis galerii zdjęć
W galerii zdjęć znajdują się dzieci z grupy Kangurków. Na pierwszym zdjęciu dzieci siedzą w kole z nogami wyciągniętymi do przodu, prezentują swoje kolorowe skarpetki nie do pary. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się manualnie sznurując tekturowe skarpetki. Po tych zdjęciach jest zdjęcie całej grupy. Na następnych zdjęciach dzieci w pokazie mody prezentują swoje kolorowe skarpetki. Dwa kolejne zdjęcia pokazują dzieci w zabawie z woreczkami. Na ostatnich zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i kolorują skarpetki

 

Pierwszy dzień wiosny urodzinowo w grupie "Sówek"

W marcu nasze przedszkolaki przywitały wiosnę urodzinowo! W tym dniu były urodziny Leny, która przygotowała dzieciom słodki poczęstunek, a następnie udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego na wspólne wiosenne zabawy. W ten sposób mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Tego dnia było bardzo kolorowo. Każde dziecko „przebrane” było za kolorowego kwiatka. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Do zobaczenia zimo za rok.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy V, które uczestniczą w uroczystości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Na pierwszym zdjęciach dzieci uczestniczą w przyjęciu urodzinowym dziewczynki. Kolejne zdjęcie przedstawia całą grupę w ogrodzie przedszkolnym, dzieci rysujące na kostce kwiatki kolorowa kredą. Kolejne zdjęcia przedstawiają zabawy w poszukiwanie kwiatków i wspólne zdjęcie całej grupy na drabince oraz rysowanie słoneczka kredą przed budynkiem przedszkola.

 

Muzyka wokół nas – zajęcia umuzykalniające u maluszków

Ram, tam, tam - na instrumentach gram. Tematem przewodnim realizowanej tematyki w grupie I była - MUZYKA. Tygryski poznały różne instrumenty muzyczne m.in.: grzechotka, bębenek, kołatka, trójkąt oraz grały na instrumentach perkusyjnych. Do zajęć została wykorzystana tablica interaktywna, przy której dzieci nazywały instrumenty oraz słuchały dźwięku wybranego instrumentu muzycznego i naśladowały sposób grania na wybranym instrumencie. Dzieci również własnoręcznie wykonały instrumenty na których stworzyły swoje pierwsze dźwięki. Maluszki wysłuchiwały dźwięków z otoczenia, improwizowały do utworów muzycznych z wykorzystaniem kolorowych chust. W przedszkolu przy muzyce bawimy się, ćwiczymy, tańczymy i śpiewamy. Tydzień upłynął nam wesoło i muzycznie. /Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy „Tygryski”, które uczestniczą w zajęciach umuzykalniających. Na pierwszym zdjęciu widzimy dziewczynki grające na dzwonkach. Pięć kolejnych zdjęć pokazuje dzieci grające na instrumentach perkusyjnych. Następne zdjęcia ukazują dzieci uczestniczące w improwizacjach tanecznych z kolorowymi chustami. Dwa zdjęcia z instrumentami muzycznymi wykonanymi przez dzieci. Ostatnie zdjęcia pokazują zajęcia o instrumentach muzycznych z wykorzystaiem tablicy interaktywnej.

 

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzieci z grupy "Króliczków" obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa, tym samym realizując temat "W krainie tolerancji". Dzieci nie tylko dowiedziały się czym jest zespół Downa, ale także poznały problemy z jakimi borykają się inne niepełnosprawne osoby. Przedszkolaki mogły też wcielić się w osoby niewidome  pokonując tor przeszkód z zawiązanymi oczami z pomocą kolegi/ koleżanki. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa wszyscy założyliśmy dwie różne skarpetki.
/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

Opis galerii zdjęć:
Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w kole, kolejne zdjęcie ukazuje dziewczynkę, która pokonuje tor przeszkód z zamkniętymi oczami. Na kolejnym zdjęciu widać zabawę dzieci z chustą animacyjną. Kolorowanie skarpetek, wspólne grupowe zdjęcie z pokolorowanymi skarpetkami.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ORAZ DZIEŃ WODY W GRUPIE ”KÓLICZKÓW”

19 marca 2021 roku nasza grupa świętowała Pierwszy Dzień Wiosny a 22 marca 2021 roku Dzień Wody. W tych dniach dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, znaczenie wody w przyrodzie i konieczność oszczędzania jej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Na tę okazję dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały z kolorowej bibuły Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Po wspólnych zabawach dzieci udały się na spacer, podczas którego żegnano Zimę i witano Wiosnę. Wszyscy radośnie maszerowali w barwnym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, symbol przemijającej zimy.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy IV, które uczestniczą w uroczystości Pierwszy Dzień Wiosny. Na pierwszych zdjęciach widzimy dzieci, które radośnie maszerują w wiosennym pochodzie, na czele którego widnieje Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy chowając ją do wielkiego pudła. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i uczestniczące w zabawie dydaktycznej "Witaj wiosno" oraz „Woda to skarb”. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci wykonujące pracę plastyczną przy stolikach "Kropelki wody" i biorących udział w zabawach badawczych z wodą.

 

Dzień kolorowych skarpetek u Puchatków

21 marca to kolorowy dzień nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa. 21 marca zakładamy dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokazujemy, że integrujemy się z osobami chorymi. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. To bardzo dobry czas na rozmowe o niepełnosprawnościach, ale również o tolerancji do innych. My rozmawialiśmy o tolerancji w oparciu o bajkę "Brzydkie Kaczątko", próbowaliśmy rysować drugą ręką i spacerować z zawiązanymi oczami.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszych zdjęciach widać jak dzieci z grupy oglądają bajkę pt "Brzydkie Kaczątko" i omawiają wspólnie z nauczycielka problem występujący w bajce. Kolejne zdjęcia pokazują jak dzieci oglądają ilustracje ludzi z różnymi niepełnosprawnościami i omawiają je wspólnie. Na następnych zdjęciach bawią się w zabawę integracyjną "Lisek", próbują rysować na kartkach druga ręką czyli nie dominującą, chodzą z zawiązanymi oczami z pomocą kolegi, bawią się manualnie sznurując skarpetki i kolorują skarpetki tak aby były nie do pary. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z kolorowymi skarpetami nie do pary.

 

Zdrowo jemy i rośniemy – tematyka żywieniowa u maluszków

Nasza placówka bierze udział w Programie Edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne” organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które zwraca uwagę na kształtowanie nawyków żywieniowych u dzieci od najwcześniejszych lat, bo przecież od tego zależy ich przyszła kondycja i zdrowie. Maluszki w trakcie tygodniowej tematyki o żywieniu poznały nazwy owoców i warzyw, które surowe i świeże zawierają najwięcej wartości odżywczych, a uprawiane w ogrodach są najzdrowsze. Nasze przewodnie hasło rozpoczynające każde zajęcie, brzmiało tak „jedz owoce i warzywa, a będziesz zdrowy tak, jak ryba”. Podczas spożywania posiłków na stołówce przedszkolnej dzieci utrwalały umiejętne i kulturalne spożywanie posiłków, czyli tak zwanej zasady Savoir vivre - kształtowanie umiejętności posługiwania się sztućcami, dokładne gryzienie i przeżuwanie porcji pokarmów. Maluchy systematycznie wdrażane były do zabiegów higienicznych, mycia rąk przed posiłkami i przed spożywaniem pokarmów. Dzieci brały udział w wycieczce do przedszkolnej kuchni w trakcie, której zobaczyły etapy pracy wykonania surówki ze zwróceniem uwagi na mycie owoców i warzyw zjadanych na surowo. Samodzielnie wykonały kanapki przy „Szwedzkim stole” w trakcie śniadania. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w teatrzyku warzywnym pt. „Urodziny Marchewki” oraz w trakcie zajęć matematycznych pojeć z ważenia, przeliczania. Dzieci wykonały pracę plastyczną poprzez wyklejenie jabłka. Rozmawialiśmy na podstawie przykładowych ilustracji, jakie potrawy można wykonać z niektórych warzyw i owoców? Okazało się, że dzieci wymieniały nazwy zup od wskazanego warzywa np. pomidor – pomidorowa, ogórek – ogórkowa itd.  Realizowana tematyka miała na celu zachęcenia dzieci do spożywania warzyw i owoców. Drodzy rodzice zachęcam do zaangażowania dziecka w uprawę własnego ogródka, pokażmy mu jak przebiega taki proces, a napewno będzie chciało spróbować własnych warzyw. To prawda, że metoda jest czasochłonna, a efekty mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach, ale dostarcza maluchom zupełnie nowych wrażeń i dświadczeń. Dzieci są odkrywcami, są ciekawe świata, dlatego bez namysłu angażują się w takie pomysły, bacznie obserwują, a jeszcze chętniej pomagają. Warzywa to prawdziwy ogrom witamin, dlatego pomimo wysiłku nie warto się poddawać. Na koniec dwie cenne uwagi. Po pierwsze pamiętajmy, że nie każde warzywo musi smakować i najważniejsze dajmy dobry przykład. Jeżeli chcemy, aby dzieci odżywiały się zdrowo, sami musimy sięgać po warzywa, owoce i naturalne soki. /Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się zdjęcia dzieci z grupy Tygryski, które biorą udział w tygodniowej tematyce żywieniowej. Na pierwszych czterech zdjęciach widzimy dzieci w przedszkolnej kuchni ustawione w półkolu obserwujące Panią kucharkę pokazującą produkty do przygotowania surówki, mieszającą produkty i częstującą dzieci marchewkami. Na piątym, szóstym i siódmym zdjęciu znajdują się dzieci, jedzące śniadanie w formie „Szwedzkiego stołu”. Na kolejnych trzech zdjęciach widać dzieci uczestniczące w teatrzyku warzywnym pt. „Urodziny Marchewki”. Pozostałe zdjęcia pokazują dzieci wykonujące pracę plastyczną „Moje jabłko” oraz przeliczające i ważące warzywa i owoce.

 

Misiowe laboratorium „Czterech Żywiołów” w grupie III

Dzieci z grupy III – „Puchatków” w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury’’ realizowały moduł Misiowe laboratorium ,,Czterech Żywiołów’’. Realizację modułu rozpoczęliśmy od poznania żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza poprzez wysłuchanie opowiadania Anety Konefał ,,Żywiołowe rodzeństwo”. Grupa „Puchatków” rozmawiała na temat żywiołów, poznała ich pozytywne oraz negatywne skutki działania. Przedszkolaki przeprowadzały również eksperymenty i obserwacje, które pozwoliły na poznanie żywiołów w praktyce. Stworzyliśmy „Księgę eksperymentów Małego Misia”, w której opisaliśmy doświadczenia, które przybliżyły dzieciom znaczenie czterech żywiołów w świecie przyrody. W czasie działań dzieci rozwijały ciekawość badawczą i poznawczą, doskonaliły cierpliwość oraz umiejętność formułowania wniosków. 
/Beata Środa, Barbara Grosz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy III, które uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – moduł 5 Misiowe laboratorium „Czterech żywiołów”. Zdjęcia  przedstawiają dzieci, które biorą udział w doświadczeniach i eksperymentach o charakterze przyrodniczym i badawczym.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI W GRUPIE "KRÓLICZKI"

12 marca 2021 roku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Tego dnia przedszkolaki m.in. liczyły, mierzyły, ważyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich oryginalne obrazy, tworzyły zbiory, grały w szachy i warcaby. Zabawy aktywizowały dzieci, zachęcały do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów. Dzieciom towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy bawili się znakomicie.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy IV, które uczestniczą w uroczystości Międzynarodowy Dzień Matematyki. Na pierwszych zdjęciach dzieci podzielone sa na dwa zespoły "Niebieski" i "Żółty" i uczestniczą w zabawie dydaktycznej "1,2,3 liczysz Ty". Kolejne zdjęcia ukazują dzieci, które wykazują swoje umiejętności praktyczne przeliczając, segregując i układając rytmy z wykorzystaniem patyczków, liczmanów i liczb. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i grające w grę planszowową "Kto szybciej do mety?". Kolejne zdjęcia ukazują dzieci uczestniczace w matematycznych zabawach muzyczno-ruchowych "Z Matematyką za pan brat".

 

"KRÓLICZKI" PIEKĄ CIASTECZKA OWSIANE

5 marca 2021 r. grupa "Króliczki" w ramach realizacji programów prozdrowatnych w naszym przedszkolu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" i "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu " przystapiły do kolejnego wyzwania kulinarnego- tym razem upiekliśmy zdrowe ciasteczka owsiane. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy cukernik. Największym wyzwaniem było uformowanie ciasteczek, natomiast najprzyjemniejszym etapem okazała się być degustacja. Okazało się, że zdrowe przekąski mogą być bardzo smaczne.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

CIASTECZKA OWSIANE
Składniki:
2 szklanki płatków owsianych
półtorej szklanki mąki
2 jajka
3/4 szklanki cukru (można zastąpić miodem)
100 g roztopionego masła
pół łyżeczki proszku do pieczenia
łyżeczka sody oczyszczonej
rodzynki, posiekane orzechy, żurawina, migdały, słonecznik itp.- razem ok. 200 g

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki "podczas zajęć związanych z realizacją programów prozdrowatnych"Skąd się biorą produkty ekologiczne" i "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu . Na pierwszych zdjęciach widzimy dzieci, które przy stolikach, które przygotowują i dodają poszczególne produkty do ciasta a nastepnie je ugniatją. Na kolejnym zdjęciu widzimy jak dzieci do masy dodają dla smaku żurawinę, rodzyneki, sezam, nasiona słonecznika, wiórki kokosowe, pesteki dyni i siekane orzechy. Następnie dzieci formuja kulkę, spłaszczają ją i umieszczają na blaszce oraz niosą wyrób do przedszkolnej kuchni. Następne zdjęciu przedstawia prezentacja gotowego wypieku i degustacja.

 

Puchatkowy Dzień Matematyki

12 marca królowa nauk - matematyka obchodzi swoje święto. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszym zdjęciu widać jak dzieci siedzą w kole na dywanie, układają, nazywają i opisują podstawowe figury geometryczne. Na kolejnych zdjęciach za pomocą patyczków układają wybrany kształt. Kolejne zdjęcie pokazuje dzieci podczas zabawy ruchowej, na pauzę w muzyce odszukiwaly podanych kształtów z pośród przedmiotow w sali. Na koniec dzieci wykonały piękną prace plastyczną słuchając wiersza pt Pajacyk.

 

Dzień Dentysty u Puchatków

"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć..."
5 marca obchodzimy Swiatowy Dzień Dentysty tego dnia przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Poznały historię szczoteczki do mycia zębów. Dowiedziały się jakie są etapy mycia zębów i dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej.
/Beata Środa, Barbara Grosz/

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszym zdjęciu widać jak grupa przedszkolaków ogląda pokaz slajdów wyświetlany na telewizorze, odgadują zagadki dotyczące mycia zębów, poznają jak wygląda gabinet stomatologiczny. Kolejne zdjęcia ukazują jak nauczycielka prezentuje prawidłowe mycie zębów, dzieci bawią się przy muzyce, dziela ilustracje przedstawiające jedzenie na zdrowe i te które psuje ząbki a na koniec wykonują pracę plastyczna.

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DENTYSTY W GRUPIE "KRÓLICZKI"

Ogólnopolski Dzień Dentysty to święto obchodzone co roku 5 marca. Chcąc wzbogacić wiedzę dzieci "Króliczki" na początku obejrzały prezentację multimedialną nt. „Jak dbać o zęby?”podczas której dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca i jak ważne jest systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podczas zajęć przedszkolaki poznały również budowę zębów, ich rodzaje, a także rozmawiały na temat tego, co służy zębom, a co nie. Następnie każdy przedszkolak mógł wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi szczotkując ząbki na modelu stomatologicznym. /A.Charytonow, M. Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy IV, które uczestniczą w uroczystości Ogólnopolski Dzień Dentysty. Na pierwszych zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną "Jak dbać o zęby". Kolejne zdjęcia ukazują dzieci, które wykazują swoje umiejętności praktyczne szczotkując ząbki na modelu stomatologicznym. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzącena dywanie i uczestniczace w zabawie dydaktycznej "Co służy zębom, a co nie". Kolejne zdjecia ukazują dzieci wykonujące pracę plastyczną przy stolikach "Szczoteczka do kubeczka".

 

Dzień dentysty u Sówek

W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Stomatologa. Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności naszych przedszkolaków dotyczących higieny jamy ustnej, postanowiliśmy 5 marca świętować ten dzień. Dzieci dowiedziały się jak szczotkować zęby? Jakie są etapy mycia zębów? Kiedy chodzić do dentysty? Co oznacza “profilaktyka”?, a także co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Obchody Dnia Stomatologa zakończyliśmy pracą plastyczną. Zadaniem przedszkolaków było wyklejenie ząbków białą bibułą. Wszystkie dzieci już wiedzą, że aby zdrowym być trzeba zęby myć.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy V, które uczestniczą w uroczystości z okazji Święta Dnia Stomatologa. Na pierwszym zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną. Kolejnych dwóch obserwują i samodzielnie mogą spróbować umyć zęby na atrapie. Następne zdjęcia przedstawiają pracę dzieci na podłodze z kolorowymi ilustracjami oraz układanie i kolorowanie puzzli w formacie XXL. Na ostatnim zdjęciu widoczna jest cała grupa dzieci z wykonaną przez siebie pracą plastyczną.

 

"Międzynarodowy Dzień Pisarzy" u Puchatków

Literaturę możemy celebrować częściej – i to nie tylko poprzez codzienną lekturę. 3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club. Tego dnia mieliśmy spotkanie online z Panem Tomaszem Samojlikiem autorem książek dla dzieci o przygodach żubra Pompika, wysłuchaliśmy opowiadania " Zapach wiosny"z książki Żubr Pompik Zapach wiosny i inne historie. Nauczycielki grupy przeczytały ulubione bajki dzieci, przygotowały zagadki o leśnych zwierzętach a na koniec dzieci wykonały piękny plakat Żubra Pompika.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widać grupę dzieci wraz z nauczycielkami grupy. Nauczycielki grupy czytają wybrane książeczki i rozmawiają na temat pisarzy, dzieci siedzą na dywanie. Na kolejnych zdjęciach widać jak dzieci oglądają spotkanie online z Panem Tomaszem Samojlikiem autorem książek dla dzieci, słuchają jak Pan Tomasz czyta wybrane przez siebie opowiadanie. Kolejne zdjęcia ukazują jak dzieci oglądają książeczki tego autora, a potem wspólnie kolorują plakat przedstawiający Żubra Pompika.

 

Projekt edukacyjny „Bezpieczne zabawy” w grupie III

W grupie III był realizowany projekt pt. „Bezpieczne zabawy”. Zimą można się świetnie bawić – lepić bałwany, rzucać śnieżkami, jeździć na sankach, łyżwach i nartach. Jednak żeby zabawa skończyła się dobrze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas realizacji projektu ustaliliśmy zasady i miejsca bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Dzieci zostały zapoznane z numerami alarmowymi do jednostek specjalistycznych oraz z sytuacjami wymagającymi ich interwencji i pomocy. „Puchatki” uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy”. Poza tym przedszkolaki poznały zimowe piosenki i zabawy ruchowe, wykonały prace plastyczne nt. „Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie”. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy do galerii.
/Beata Środa, Barbara Grosz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy „Puchatków”, które uczestniczą w projekcie "Bezpieczne zabawy". Zdjęcia przedstawiają dzieci, które w czasie zajęć i zabaw poznawały zasady bezpiecznych zabaw w okresie zimowym, numery alarmowe oraz uczyły się jak należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym.

 

„Dzień kota” w grupie Puchatki

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota, ten dzień postanowiliśmy uczcić kocimi zabawami i konkursami. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Chory kotek” Stanisław Jachowicz, oglądały książeczki o kotach. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: zwinne kotki, zawody w łapaniu myszki, koci poranek, wspólne odgadywanie z jakiej bajki uciekł kot przedstawiony na ilustracji, zagadki o kotach i kocia dyskoteka. Po powrocie z kociej dyskoteki Puchatki wzięły udział w warsztatach czytelniczych „Kocie historie”, które odbyły się online. Na warsztatach dzieci uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami i sposobach pielęgnacji, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz z różnymi nazwami i rasami kotów. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis galerii:
Na zdjęciach widać jak dzieci przebrane za kotki, w opaskach z uszami i pomalowanymi buziami w kocie wąsy biorą udział w zawodach nawijanie sznurka zakończonego szablonem myszy na szablon kotka. Kolejne zdjęcia pokazują jak dzieci wykonują ćwiczenia w rozciąganiu i naśladowaniu w danych sytuacjach zachowań kotów tj. mycie łapek, picie mleka, kocie grzbiety, zwijanie się w kłębuszek. Następne zdjęcia ukazują jak dzieci siedzą w kole trzymając w ręce sznurek,który tworzy labirynt, kolejno każde dziecko ma za zadanie przejść w wyznaczonym kierunku tak aby nie zerwać sznurków. Zdjęcia ukazują też grupę dzieci jak bawią się rytmicznie przy ulubionej muzyce. Na ostatnich zdjęciach widać dzieci siedzące w sali przed ekranem multimedialnym i biorące udział w warsztatach online pt "Kocie historie", na tablicy multimedialnej wyświetlane są zdjęcia różnych ras kotów, sposoby pielęgnacji i ciekawostki z życia kotów.

 

Dzień kota u Sówek

19 lutego obchodziliśmy w grupie V nietypowe święto – „Święto kota”. Tego dnia przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy z włóczką, picie jak kotki mleka z miseczki Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy V, które uczestniczą w uroczystości z okazji Święta Kota. Na pierwszym zdjęciu dzieci przy stolikach wykonują pracę plastyczną. Kolejne zdjęcia przedstawiają zabawy dzieci i wspólne zdjęcie całej grupy.

 

Dzień kota w grupie „Tygryski”

W dniu 19 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. Wszystkie przedszkolaki z grupy Tygryski upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz nakładając czarne kocie maski. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Brały również udział w kocich zabawach takich jak „Zwijanie kłębka wełny”, „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Złap ogonek” oraz czworakownie przez tunel. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko, oblizując pyszczek, udając, że kotek śpi. Celem zajęć było rozwijanie empatii przez uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz przekazanie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami.
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy I, które uczestniczą w uroczystości Dnia Kota. Na pierwszym zdjęciu grupowym są dzieci z paniami na tle dekoracji. Drugie zdjęcie przedstawia dzieci ustawione w wężyku z panią do piosenki. Na trzecim zdjęciu dzieci siedzą na dywanie w półkolu na tle dekoracji. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci uczestniczące w zabawach „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, przejście przez tunel oraz „Zwijanie kłębka wełny”. Na ostatnim zdjęciu są dzieci, które czworakują na dywanie do opowieści ruchowej.

 

Dzień kota

„Ma futerko jak aksamit, czasem gania za myszkami, lubi wspinać się na płoty, tak jak wszystkie inne… KOTY”. To właśnie one 17 lutego były głównymi bohaterami zajęć w naszej grupie. Tego dnia wszystkie przedszkolaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, przebrały się w kocie kostiumy i wymalowały na swoich twarzach czerwone noski i czarne wąsy. Kocie spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą. Dzieci witając się podawały sobie pluszowego kotka, naśladując jego głos (miau, miau). Bawiły się w polowanie na myszy. Naśladowały ruchy kota w zabawie „Rób to co kotek”. Największą radość sprawiła jednak wizyta interaktywnego kota. Wszyscy marzyli o pogłaskaniu milutkiego pluszowego zwierzaczka. Po zabawie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Muffinki - kotki przygotowane przez mamę Toli okazały się wyśmienite. Miłym akcentem podsumowującym wspólne zabawy było pozowanie do pamiątkowego zdjęcia.
Pozdrawiamy, miau, miau, miau!
/Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska/

Opis galerii zdjęć:
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy II przebrane za czarne koty podczas uroczystości Dnia Kota. Na dwóch pierwszych zdjęciach widać tańczące dzieci. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci na tle dekoracji ustawionych za brązowym płotkiem. Następna fotografia prezentuje całą grupę wraz z nauczycielkami. Ostatnie zdjęcia prezentują dzieci podczas różnych zabaw.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W GRUPIE "KRÓLICZKI"

To był bardzo miły dzień. Koci i uroczy! 17 lutego na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Kota, który świętowały również dzieci z grupy "Króliczki". Na początku zajęć przedszkolaki wysłuchały wiersza „Chory kotek” ,następnie był czas na tańce, konkursy i zabawy. Śpiewaliśmy piosenki „Kotki dwa”, zabawa „Uciekaj myszko do dziury”, "Idzie kot", "Kotki dwa". Dzieci wykazały się swoją wiedzą na temat zwierzaków w konkursie „Z jakiej bajki ten kot?”, a sprytem w zwijaniu wełny, piciu mleka ze spodeczka przez słomkę czy w kocim torze przeszkód. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w kotki i robiły: miau, miau...
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki", w kocich strojach podczas uroczystości Światowy Dzień Kota. Pierwsze zdjęcie ukazuje grupowe zdjęcie "Króliczków". Inne zdjęcia ukazują dzieci, które uczestniczą w kocich zabawach muzyczno-ruchowych. Na pozostałych zdjęciach widać zajęcia plastyczne w czasie krórych dzieci, wykonują sylwety kotów. Na kolejnym zdjęciu widnieją dzieci pijące mleczko ze spodeczków oraz dzieci biorące udział w kocim torze przeszkód.

 

Walentynki, czyli czerwony dzień u maluszków

Walentynki to wyjątkowy dzień świętowany nie tylko przez dorosłych, ale i dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, radości i wspólnego przebywania, czyli integracji. Maluszki po śniadaniu przebrane w czerwone koszulki z pomalowanymi na policzku czerwonymi serduszkami w udekorowanej sali w różnych rozmiarach serc i balonów w kształcie serca, przystąpiły do wspólnego świętowania. Na początku rozmawialiśmy o symbolicznym kolorze miłości, czyli czerwieni. Później nazywaliśmy pozytywne uczucia emocji np. radość, szczęście, miłość, przyjaźń. Także w kąciku Walentynkowym odbyła się sesja zdjęciowa z ulubionym kolegą, koleżanką oraz zdjęcia w ramce i grupowe. Były zabawy taneczne z pomponami oraz ruchowe z piłką. Na koniec siedząc w kręgu przykazywaliśmy sobie z życzliwością serce, mówiąc słowa „Serce mam Tobie dam”. Na koniec dzieci wykonały serca na patyczku dla swoich rodziców. Przedszkolaki po całym dniu wróciły do swoich domów zadowolone z przeświadczeniem, że Walentynki to nie tylko czerwone serduszka, tylko życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się zdjęcia dzieci z grupy Tygryski, które świętują Walentynki. Pierwsze trzy zdjęcia przedstawiają pary dzieci siedzących na krzesełkach i trzymających ramkę z serduszkami. Kolejne to zdjęcie grupowe dzieci trzymających w ręku serca na patyczku. Następne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci przytulone do siebie z ulubioną koleżanką lub kolegą z grupy. Później trzy kolejne zdjęcia dzieci wraz panią siedzących w kregu i przekazujących sobie serce. Kolejne zdjęcie pokazuje dzieci leżące na podłodze w kręgu, a w środku jest serce. Na następnych zdjęciach są dzieci tańczące z czerwonymi pomponami. Przedostatnie zdjęcie przedstawia dzieci stojące w rzędzie z piłką do skakania. Na ostanim zdjęciu są dzieci z pomponami ustawione w kąciku Walentynkowym.

 

Walentynki

Walentynki obchodziliśmy dnia 12 lutego. Tego dnia wszystkie dzieci ubrały się na czerwono, aby podkreślić wyjątkowość tej daty. Dla przedszkolaków ten szczególny dzień stał się świetną okazją do wspólnej zabawy. Na początku dzieci dowiedziały się czym jest serce i jaka jest jego rola w naszym życiu. Poznały tradycje związane z tym świętem. Uczestniczyły w zabawie „Krążące serduszko” z pudełeczka w kształcie serca losowały karteczki z zadaniami do wykonania dla całej grupy. Rozwiązywały zagadki, a także szukały serduszkowej pary. Stojąc w kółeczku podawały sobie „Gorące serduszko”. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z paskami bibuły, z których stworzyły wielkie serce miłości. Na zakończenie sercowych zabaw odbyła się Walentynowa dyskoteka. Wykorzystując walentynkowe rekwizyty przedszkolaki pozowały w fotobudce. Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze. Dzieci wychodząc z przedszkola zabrały malowane przez siebie walentynkowe serduszka dla rodziców.
/Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk/

Opis galerii zdjęć :
Na zdjęciach ukazane są dzieci z grupy II, ubrane na czerwono. Na sześciu zdjęciach widoczne są dzieci trzymające duże czerwone serce. Kolejne zdjęcie prezentuje całą grupę Kangurków na tle walentynkowej dekoracji. Na kilku ostatnich zdjęciach ukazane są walentynkowe zabawy.

 

Walentynkowa zabawa u Sówek

15 lutego był dla przedszkolaków z grupy Sówki czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki samodzielnie wykonywały kartki walentynkowe, które zabrały dla najbliższych do swoich domów. Wiele radości dała przedszkolakom zabawa z czerwonymi balonami przy ulubionych, rytmicznych piosenkach. W dniu radosnego święta przedszkolaki wzajemnie obdarowywały się też kartkami walentynkowymi, które kilka dni wcześniej przygotowały dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki i wrzucały je do specjalnej skrzynki. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu radosnych wrażeń, dzień ten zapisał się w pamięci przedszkolaków jako miłe wspomnienie.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy V ubrane na czerwono i uczestniczące w zabawie z okazji Walentynek. Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci siedzące przy stoliku i wykonujące laurkę walentynkową. Na kolejnym – pozujące w sercu wykonanym z papieru. Następne zdjęciu ukazuje całą grupę dzieci trzymającą balony. Kolejne 5 zdjęć przedstawia dzieci bawiące się z balonami. Dwa następne – odbijanie dłoni pomalowanych czerwoną farbą na papierze, a trzy pozostałe - obdarowywanie się kartkami walentynkowymi. Na ostatnich dwóch zdjęciach dzieci okazujące sobie uczucia przyjaźni.

 

KRÓLICZKI ŚWIĘTUJĄ „WALENTYNKI” 

15 lutego 2021r. sześciolatki uroczyście obchodziły Dzień Świętego Walentego. Tego dnia „Króliczki” ubrane na czerwono zamieniły się w małych kucharzy i zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Na początku spotkania Pani Agnieszka i Gosia przygotowały dla przedszkolaków różne zabawy związane z walentynkami m.in.: wykonanie walentynkowych opasek, szukanie drugiej połówki serca, rozwiązywanie zagadek dotyczących bohaterów bajek. Następnie przyszedł czas na zajęcia kulinarne . Przedszkolaki wspólnie przy pomocy swoich pań wykonały walentynkowe babeczeki.Ten dzień był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki" podczas uroczystości "Walentynki". Na pierwszym zdjeciu widzimy dzieci i Panie w czerwonych strojach na zdjęciu grupowym, Na nastepnych zdjęciach widzimy dzieci, które uczestniczą w zabawach muzyczno-ruchowych, układają serca z bibuły, składaja serduszka w całość z mniejszych elementów .Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci, które siedzą przy stolikach i samodzielnie odmierzają potrzebne produkty do wykonania walentynkowych mufinek jak również mieszają, przesiewają i nalewają ciato do specjalnych mufinkowych form.

 

Walentynki w grupie III

11 lutego był dla grupy „Puchatków” prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się przy muzyce. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: lizaka „Serduszko” oraz „małe co nie co” jak powiedział by Kubuś Puchatek – małe pączusie na Tłusty czwartek. Dzień Walentynowy w grupie „Puchatków” z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.
/Beata Środa, Barbara Grosz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy III biorących udział w uroczystości z okazji Walentynek. Na pierwszym zdjęciu ukazana jest cała grupa na tle dekoracji. Kolejne zdjęcia prezentują zabawy oraz konkursy, w których uczestniczyły dzieci.

 

Bezpieczeństwo zimą - projekt u Tygrysków

Zimą można się świetnie bawić – lepić bałwany, rzucać śnieżkami, jeździć na sankach, łyżwach i nartach. Jednak, żeby zabawa skończyła się dobrze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Projekt "Bezpieczeństwo zimą" to doskonała okazja do ukazania najmłodszym dzieciom zasad i miejsc bezpiecznej zabawy. To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych maluchów, które jeszcze nie mają zdolności przewidywania, a fantazję mają zdecydowanie bujniejszą niż my! Od najmłodszych lat należy tłumaczyć i rozmawiać z dzieckiem o bezpieczeństwie, o zasadach jakie panują podczas zabawy na śniegu. Profilaktyka stosowana w przedszkolu poprzez realizację tematyki o bezpieczeństwie zimą jest bezwzględnie potrzebna. Ukazywanie niebezpieczeństw dla dzieci, jakie się zdarzają mają na celu uwrażliwienie ich na bezpieczeństwo podczas zabaw i zachowanie ostrożności. W ramach projektu "Bezpieczeństwo zimą" dzieci poznały sporty zimowe, wykonały pracę plastyczną "Bałwanek". Przedszkolaki poznały zasady i miejsca bezpiecznych zimowych zabaw. Uczestniczyły w zabawach tanecznych z tasiemkami oraz w inscenizacji do piosenki pt."Tupu tup na śniegu". Wychodziły na spacery i plac zabaw ze zwróceniem uwagi na dostosowanie ubioru do warunków pogodowych w zimowej porze roku, a także na odblaski niezbędne w słabej widoczności na drodze. Dzieci brały udział w zabawach badawczych „Czy śnieg jest czysty?” oraz wykonały własny sztuczny śnieg. /Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się zdjęcia dzieci z grupy Tygryski, które uczestniczą w projekcie "Bezieczeństwo zimą". Pierwsze zdjęcia przedstawia dzieci bawiące się w śniegu na placu przedszkolnym. Kolejne zdjęcie pokazuje zajęcia badawcze "Czy śnieg jest czysty?" oraz dzieci siedzące przy stolikach i bawiące się wykonanym własnym sztucznym śniegiem. Na ostatnim zdjęciu są dzieci z niebieskimi tasiemkami w ręku tańczące w rytm muzyki.

 

"DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU" U KRÓLICZKÓW

Dnia 9 lutego 2021 roku grupa "Króliczki" obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Na początku odbyła się pogadanka na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Następnie obejrzeliśmy bajki edukacyjne z serii „Sieciaki.pl.”, podczas których utrwaliliśmy podstawowe zasadady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wykonaliśmy również prace plastyczne oraz plakat "Bezpieczny Internet", uczyliśmy się krótkiej piosenki o internecie i komputerze. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki " podczas zajęć związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Na pierwszym zdjęciu ukazana jest cała grupa w żółtych koszulkach wraz z paniami na tle gazetki ściennej pt. "Bezpieczny Internet". Kolejne zdjęcia ukazują dzieci oglądające bajki edukacyjne z serii „Sieciaki.pl.” Nastepne zdjęcia przedstawiają dzieci przy stolikach wykonujące prace plastyczne o Internecie oraz siedzące na dywanie podczas zabawy dydaktycznej "W sieci".

 

BAL KARNAWAŁOWY 2021

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu 5 lutego 2021r. odbył się we wszystkich grupach prawdziwy bal karnawałowy. W tym wyjątkowym czasie sale zamieniły się w balowe, pełne różnorodnych ozdób i balonów, a dzieci przeobraziły się w postacie z ulubionych bajek i filmów. Na balu można było spotkać: kolorowe wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, piratów, dzielnych superbohaterów i wiele innych postaci. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w przygotowanych konkursach, które przygotowały panie prowadzące poszczególne grupy. Karnawał był dniem pełnym wrażeń, uśmiechów i zabawy. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
/Wszystkie nauczycielki z grupy: I, II,III, IV i V/

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka, które uczestniczą w dowolnych tańcach i zabawach karnawałowych. Wszystkie dzieci w poszczególnych grupach przebrane są w stroje ulubionych bohaterów bajek i filmów oraz bawią się w udekorowanych salach. Na pierwszym zdjęciu są dzieci w strojach z grupy „Króliczki” wraz z paniami w maskach, które pozują do zdjęcia grupowego na świątecznym tle z napisem Króliczki 2021. Na kolejnych zdjęciach widzimy też zdjęcia grupowe „Tygrysków”, „Kangurków”, „Sówek”. Pozostałe zdjęcia pokazują dzieci w strojach uczestniczące w zabawach tanecznych w kole i parach z balonami, pomponami, a także biorące udział w różnych konkurencjach. W galerii znajdują się zdjęcia indywidualne, w parach oraz grupkach na świątecznym tle, a także w karnawałowej fotobudce.

 

Dbamy o zwierzęta zimą - obchody Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej w grupie V

Z okazji Światowego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej dzieci z grypy 5-6 latków uczestniczyły w zajęciach, których celem było uwrażliwianie na życie leśnych zwierząt zimową porą. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną pt. „Dbamy o zwierzęta zimą”, poznały, jakie zwierzęta należy dokarmiać, a jakie nie, poznały wskazówki jak poprawnie dokarmiać zwierzęta leśne, a także listę naturalnych produktów, którymi żywią się te zwierzęta oraz ptaki, słuchały i zadawały pytania – Co zimą dzieje się w lesie?, jak zimę spędzają leśne zwierzęta, jak radzą sobie ze zdobywaniem pokarmu, co zimą robią Leśnicy. Na podstawie wiersza "Zima leśnych zwierząt" dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika zimą oraz na podstawie ilustracji i informacji nauczycielki - znaczenia słowa „paśnik” i „karmnik”. Na zajęciach przybliżone zostały dzieciom wiadomości dotyczące funkcjonowania zwierząt w zimowych warunkach i rodzaju pomocy, jaką możemy im nieść. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały karty pracy, których celem było pokolorowanie tylko tych zwierząt, które należy w okresie zimowym dokarmiać.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy V uczestniczące w zajęciach z okazji Światowego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Na zdjęciach widzimy dzieci pracujące przy stolikach. Następnych pięć zdjęć przedstawia dzieci oglądające prezentację multimedialną. Kolejne dwa - zabawy ruchowe - naśladowanie różnych zwierząt. Pięć następnych - pracę dzieci na podłodze - dopasowywanie pokarmu do danego zwierzęcia.

 

Bezpieczny Internet – zajęcia w grupie V

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 9 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez obejrzenie bajek z serii „Sieciaki.pl. oraz „Bez kożuszka”. Wspólnie omówiliśmy zasady, jak należy bezpiecznie z niego korzystać. Przedszkolaki mogły zrozumieć na czym polega sieć komputerowa z wykorzystaniem kłębka wełny. Rozmawialiśmy też na temat zalet i korzyści wynikających z korzystania z Internetu, poprzez burzę mózgów – dzieci podawały propozycje, odnajdując napisy ilustrujące je i układając na podłodze. Oczywiście starszaki układały słowo Internet z rozsypanki literowej i wypowiadały się, co oznacza to słowo.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy V zaangażowanych w zajęcia z okazji obchodów Bezpiecznego Dnia Internetu. Na zdjęciach widzimy dzieci kolorujące obrazki komputera, układające słowo Internet z rozsypanki literowej. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci układające na podłodze napisy ilustrujące zalety wynikające z korzystania z Internetu oraz układające obrazki z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Kolejne zdjęcie przedstawia przedszkolaki tworzące sieć z wykorzystaniem włóczki i oglądające bajkę edukacyjną „Bez kożuszka” oraz wspólne zdjęcie całej grupy.

 

Sówki pieką ekologiczny chleb - realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

W bieżącym roku szkolnym grupa Sówek przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Starszaki dowiedziały się jak powstaje chleb i jakie są kolejne etapy wypieku chleba. Samodzielnie przystąpiły do wyrobu ciasta z wykorzystaniem ekologicznej mąki, zakwasu, wody oraz niewielkiej ilości soli. Oczywiście pozostawiliśmy nasze blaszki z chlebem do wyrośnięcia zanim można było go upiec. Dzieci mogły zobaczyć, że proces pieczenia chleba jest bardzo łatwy. Na drugi dzień z wielkim apetytem degustowały swój wyrób.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy V zaangażowanych w pieczenie chleba. Na zdjęciach widzimy dzieci wkładające zakwas do wody, mieszające wodę z zakwasem oraz sypiące sól. Kolejne zdjęcie przedstawiają dolewanie wody do mąki przy pomocy pani oraz mieszanie ciasta w misce oraz dalsze dosypywanie pozostałej mąki. Na ósmym zdjęciu widoczni są chłopcy dosypujący ziarna do ciasta oraz wykładanie przez dzieci ciasta do blaszek. Na kolejnym zdjęciu ukazana jest torebka ekologicznej mąki z której dzieci piekły chleb oraz degustacja chleba.

 

Dzień ciasta marchewkowego

Wszystkie dzieci lubią coś słodkiego, ale słodkie może być za razem i zdrowe. W dniu 3 lutego dzieci z grupy V Obchodziły Dzień Ciasta Marchewkowego. Przedszkolaki wspólnie przy pomocy swoich pań wykonały ciasto marchewkowe. Po upieczeniu przełożyliśmy nasz wypiek bitą śmietaną oraz posypaliśmy zmielonymi orzechami i wspólna degustacja - mniam! Wszystkim bardzo smakowało.
/Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak/

Zachęcamy wszystkich do upieczenia własnego ciasta, a oto przepis:

CIASTO MARCHEWKOWE
O,5 szkl. cukru
2 szkl. mąki
4 jajka
1 i 1/4 szkl. oleju
2 szkl. tartej marchwi
2 łyżki cynamonu
1 łyżka sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Sówki "podczas zajęć związanych z obchodami Dnia Ciasta Marchewkowego. Na pierwszych zdjęciach widzimy dzieci, które przy stolikach dodają poszczególne produkty do ciasta oraz je ubijają mikserem pod kontrola pań. Na kolejnym zdjęciu wykładają gotowe ciasto do blachy oraz niosą wyrób do przedszkolnej kuchni. Następne zdjęciu przedstawia ubijanie przez dzieci mikserem bitej śmietany, prezentacja gotowego wypieku i degustacja.

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Sówki"

„Dziadek z Babcią mają święto więc im zaraz zaśpiewamy niech nam żyją, niech nam żyją…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 29 stycznia 2020 r. w grupie „Sówki”. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.Występ został udostępniony na płytkach do obejrzenia rodzicom i dziadkom.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się fotografie dzieci z grupy V „Sówki”. Na zdjęciach widzimy dzieci występujące podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytują wiersze, tańczą w parach oraz recytują wiersze z wykorzystaniem czerwonych serc. Ostatnie zdjęcie przedstawia wspólne zdjęcie wszystkich dzieci.

 

Kocham Babcię i Dziadka – grupa Tygryski

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne i radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. W dniu 22.01.2021r. w grupie I mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role prezentując wiersz i piosenkę pt. „Babcia i Dziadek” oraz taniec w parach do utworu „Nie chcę cię znać”. Na koniec wszystkie wnuczęta złożyły swoim dziadkom gorące pozdrowienia. Oczywiście zostały wykonane upominki w formie laurek i obrazu „Drzewa z serduszkami” w kształcie rączki odbitej przez każde dziecko. Występy dzieci zostały nagrane w formie plików wideo i udostępnione na grupie Tygryski na Facebooku, dzięki temu Babcie i Dziadkowie w objęciach swoich wnuków obejrzeli program artystyczny w swoich domach.
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy I, które ubrane są na galowo i występują do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na pierwszym zdjęciu widać dwie pary w tle dekoracji. Na kolejnym zdjęciu jest chłopczyk i dziewczynka uśmiechnięci stoją w parze. Pozostałe zdjęcia prezentują kolejne dzieci w parach tańczące do utworu pt. „Nie chcę cię znać”. Na przedostatnim zdjęciu dzieci siedzą na krzesełkach trzymając w rekach laurkę i obrazek „Drzewka z serduszkami”. Ostanie zdjęcię ukazuje dzieci stojące po obu stronach w udekorowanej sali, które recytują wiersz.

 

Realizacja Projektu „Bezpieczeństwo” w grupie Kangurków

W styczniu grupa II realizowała Projekt edukacyjny "Bezpieczeństwo". Główne cele tego projektu to:
Zachowanie czujności w sytuacjach, które mogą stanowić zagrożenie.
Poznawanie numerów alarmowych: 999, 998, 997 i 112.
Przestrzeganie zasad zachowania się w trudnych sytuacjach, np. podczas zgubienia w tłumi.
Zgłaszanie się do nauczyciela w sytuacjach trudnych dla dziecka.
Uświadomienie zagrożeń wynikających z: oddalania się od rodziców, nauczyciela, nawiązywania kontaktów z nieznajomymi (odchodzenia z nimi, przyjmowania prezentów), samodzielnego spożywania lekarstw, samodzielnego stosowania środków chemicznych, korzystania z urządzeń elektrycznych bez zgody dorosłych.
/Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk/

Opis zdjęć:
Na zdjęciach ukazane są dzieci z grupy II podczas zajęć. Na pierwszym zdjęciu przedszkolaki oglądają film. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i przyporządkowują do zawodów : policjanta, strażaka i lekarza odpowiednie obrazki z narzędziami , przyborami, akcesoriami potrzebnymi w ich pracy. Na następnych zdjęciach dzieci stoją z planszami, na których pokazane są bezpieczne zabawy na śniegu. Na ostatnim zdjęciu stoi troje dzieci ze zdjęciami policjanta, strażaka i lekarza.

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie II

W tym roku, w związku z pandemią COVId - 19, nie mogliśmy zaprosić do przedszkola babć i dziadków. W związku z tym przygotowaliśmy krótki występ, który w formie plików wideo udostępniliśmy na grupie Kangurków na Facebooku do obejrzenia rodzicom i dziadkom.
/Joanna Baczyńska i Justyna Rybaczuk/

Opis galerii :
Na zdjęciach widoczne są dzieci z grupy II, podczas występu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na pierwszym zdjęciu ukazana jest cała grupa na tle dekoracji. Na kolejnych dzieci tańczą w kole. Trzy ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci tańczące ze śnieżynkami.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE "KRÓLICZKÓW"

W związku z Pandemią COVID-19 niestety nie mogliśmy jak co roku zorganizować uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadkaw przedszkolu. Jednak Króliczki pod okiem swoich pań Agnieszki i Gosi przygotowały swoim dziadkom specjalną uroczystość: wiersze, piosenki oraz tańce, które zostały przez panie nagrane a następnie rozesłane do dziadków oraz rodziców. Dzieci przygotowały swoim dziadkom również niecodzienne prezenty:własnoręcznie zrobione kartki, czerwone drewniane serduszka oraz własnoręcznie wykonany słodki upominek. Myślimy, że jest to wspaniały pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. „Wszystkiego najlepszego, zdrówka i uśmiechu, samych słonecznych dni i szczęścia wielkiego”.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki", które w odświętnych strojach śpiewają piosenki, recytują wiersze oraz tańczą wraz ze swoimi paniami podczas uroczystości Dzień Babci i Dziadka. Inne zdjęcia ukazują dzieci, które wykonują i ozdabiają laurki, malują farbami czerwone drewniane serduszka oraz własnoręcznie wykonaną słodki upominek dla swoich babć i dziadków.

 

Sówki świętują urodziny Kubusia Puchatka

Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Nasza grupa oczywiście o tym nie zapomniała i wspólnie świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Przedszkolaki m.in. układały w grupach puzzle, oczywiście przedstawiające Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, rozwiązywały zagadki, kolorowały postacie z bajki, odtwarzały ruchem treści rymowanki, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Urodziny nie mogły obyć się bez ,, Kubusiowego tortu” oraz odśpiewania jubilatowi piosenki „Sto lat,sto lat żyj nam100 lat!” Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się fotografie dzieci z grupy V „Sówki”. Na zdjęciach widzimy dzieci uczestniczące w zabawach ruchowych, ćwiczeniu gimnastycznym z wykorzystaniem obręczy, zabawa z balonem, dzwoneczkiem, kolorowanie postaci Kubusia Puchatka, zabawa sprawnościowa z wykorzystaniem piłki, wspólna degustacja tortu. Na kolejnym zdjęciu rozdanie dyplomów Przyjaciela Kubusia Puchatka przez Panią Dyrektor, wspólne grupowe zdjęcie, wspólne zdjęcie z postaciami Kubusia Puchatka, zajęcia matematyczne, grupowe układanie puzzli
.

 

Kubuś Puchatek i jego święto u maluszków

Dzieci z grupy "Tygryski" wraz z zaproszonym gościem Panią Dyrektor Iwoną Raszkiewicz z okazji święta Kubusia Puchatka, który odbył się 19 stycznia wyruszyły w podróż do Stumilowego lasu, napotykając tam różne przygody. Spotkały Tygryska, który pobrykał z nimi w sali pokonując tor preszkód. Następnie dołączył do nas przyjaciel Tygryska – Kubuś Puchatek, który zaśpiewał podczas zabawy "W górę, w dół" oraz wspólnie z dziećmi uspał pszczoły kłysanką pt.”Kołysanka Puchatka” dzięki, której pszczoły zasnęły i mogliśmy pomóc Kubusiowi wyjąć miód w zabawie zręcznościowej pt. „Małe co nieco”. Dzieci także zadbały o „misia o małym rozumku”, ale „wielkim sercu” częstując jego ulubionym przysmakiem – miodkiem, który udało im się wydobyć. Gdy pszczoły się obudziły było dość głośno, były zaniepokojone utratą miodu wkoło latały i trzeba było je uspokoić w trakcie zabawy sprawnościowej pt. „Wyścig pszczół”. W ramach wspólnego świętowania Tygrysek i Puchatek zjedli z nami słodki poczęstunek w formie gofrów z miodem i soku. To była wyśmienita zabawa i było pysznie! Nie obyło się także bez krótkich historyjek przedstawionych na ilustracjach z puzzli piankowych, w których dzieci mogły rozwijać mowę i wzbogacać słownictwo. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, tworząc papierową postać Kubusia.
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się fotografie dzieci z grupy I „Tygryski” ubrane w czerwone koszulki i urodzinowe czapeczki, które wspólnie z paniami przebranymi za Tygryska i Kubusia Puchatka oraz Panią Dyrektor Iwoną Raszkiewicz w sali tańczą, śpiewają piosenki oraz ćwiczą pokonując tor przeszkód. Na pierwszym zdjęciu widać dzieci siedzące przy stole spożywających poczęstunek. Na następnych zdjęciach widać, jak dziecko wyciąga słoik z miodem umieszczony między wiszącymi pszczołami dla Kubusia Puchatka. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci wykonujące pracę plastyczną z papierowych talerzyków. W galerii znajdują się także zdjęcia dzieci siedzących na krzesełkach obserwujących i dopingujących, jak troje dzieci z grupy bierze udział w zabawie sprawnościowej „Wyścig pszczółek”.

 

Urodziny Kubusia Puchatka w grupie "Kangurki"

Czy istnieje na świecie ktoś, kto nie wie kim jest Kubuś Puchatek? Postać misia kochającego łasuchowanie, który zamieszkuje Stumilowy Las, znają dzieci na całym świecie. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i uwielbianych postaci bajkowych. Nasza przygoda z najsympatyczniejszym misiem ze Stumilowego Lasu oraz patronem naszego przedszkola odbyła się dnia 18 stycznia w Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka. Z tej okazji w przyjęciu urodzinowym tego sympatycznego niedźwiadka brały udział przedszkolaki z naszej grupy. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się tygrysek przyjaciel Puchatka, który z okazji urodzin misia zawitał do naszego przedszkola. Na początku przedszkolaki szukały razem z tygryskiem w sali maskotki Kubusia Puchatka, który po znalezieniu zajął honorowe miejsce. Zabawę urodzinową rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki w zabawnym języku „Powtarzajcie za mną cicho: Fiku miku, fiku miku zaśpiewaj z nami w śmiesznym języku” Kolejnym punktem spotkania były zabawy muzyczno – ruchowe z niecodziennym gościem. Dzieci szukały drogi do Stumilowego Lasu ”Spacer przez Las Stumilowy ”, wskazówek udzielał im tygrysek, który zachęcał ich do wspólnej zabawy. „Kubuś idzie po miód na drzewo, odgania pszczółki” - zabawy z chustą animacyjną. Nie zabrakło również zagadek dotyczących przyjaciół Kubusia. Dzieci musiały dopasować rekwizyty do odpowiedniej postaci z bajki o Puchatku. Wykazały się doskonałą znajomością każdej z nich. Utrwaliliśmy też znaną już nam rymowankę o „Pięciu małych misiach, które uwielbiały miodek” – zabawa paluszkowa. Na zakończenie Kubuś Puchatek zaprosił wszystkie przedszkolaki na dywan na „małe co nie co”, czyli na ciasteczka w kształcie misia, ozdobione słodkim lukrem, które dzieci same wcześniej przygotowały. Apetyt i dobry humor dopisywał wszystkim. Kiedy nasz Kubuś Puchatek zmęczył się już zabawą i usnął, dzieci w kółeczku podawały sobie dzwoneczek, w taki sposób aby nie zadzwonił i nie obudził naszego słodkiego misia „Nie przestrasz Kubusia”. Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową z misiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.
/Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Kangurki" podczas uroczystości "Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka". Na pierwszych zdjęciach widzimy dzieci, które przy stolikach wykonują ciasteczka w kształcie misia. Na kolejnym zdjęciu ukazana jest cała grupa razem z postaciami Kubusia Puchatka ,Króliczka i Tygryska. Następne zdjęcia ukazują zabawy muzyczne, ruchowe i z chustą animacyjną.Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci, które siedzą przy stolikach i ozdabiają lukrem i kolorowymi słodkimi koralikami kruche ciasteczka.

 

Urodziny Kubusia Puchatka

Wiwat misiu łakomczuszki!
Niech nie burczy Ci już w brzuszku.
My życzenia ci składamy,
byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
żyj nam 1000 lat Puchatki!

18 stycznia wspólnie świętowaliśmy Urodzinki Kubusia Puchatka. W tym dniu mieliśmy degustacje przysmaku Puchatka czyli miodu, było dużo zabaw tanecznych, wspólnie zrobiliśmy prezent-portret dla Misia, wykonalismy zadania ukryte u przyjaciół ze Stumilowego lasu a na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy głośne STO LAT, zdmuchnelismy świeczki i zjedliśmy pyszny tort.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis zdjęć:
Fotografie w galerii przedstawiają dzieci z grupy "Puchatki" podczas urodzin Kubusia Puchatka. Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci siedzace wspólnie z nauczycielkami przebranymi za Kubusia Puchatka, Kłapouchego i Tygryska. Kolejne zdjęcie ukazuje dzieci które siedzą i degustują miodek posmarowany na kruchych ciasteczkach. Następne zdjęcia ukazują zabawy muzyczne z postaciami Prosiaczka, Kanrurzycy i Kłapouchego, pokonywanie przeszkód (kamieni), slalom między pachołkami i przejście w tunelu. Kolejne zdjęcie pokazuje jak dzieci siedzą na dywanie i oglądają film nagrany przez postać Kubusia Puchatka, następnie wręczają prezent-zwinięty portret dla maskotki Puchatka siedzącego przy małym stoliku wraz z maskotka Kangurzycą, Prosiaczkiem i Kłapouchym. Ostatnie trzy zdjęcia przedstawiają jak dzieci stoją przy maskotkach śpiewając sto lat, zdmuchują świeczki z tortu i jedzą wspólnie przy stolikach tort.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W GRUPIE "KRÓLICZKÓW”

18 stycznia w naszej grupie obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”. Tego dnia na  dzieci czekało wiele ciekawych niespodzianek: przedszkolaki wysłuchały opowiadania o przygodach tego sympatycznego misia i jego przyjaciół, głośno odśpiewały urodzinowe „sto lat”, a także chętnie odpowiadały na zagadki i układały puzzle z jego postacią. Mogły też spróbować przysmaku każdego niedźwiadka – miodu. Na zakończenie miłego dnia nie zabrakło słodkości –kruchych ciasteczek , które dzieci same dekorowały.  Na zakończenie dzieci zatańczyły dla Kubusia do piosenki „Gdy szczęśliwy jesteś, to z Kubusiem skacz!”.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć :  
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki" podczas uroczystości Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci stojące wspólnie z postaciami Kubusia Puchatka i Króliczka. Kolejne zdjęcie ukazuje dzieci które siedzą przy stolikach i ozdabiają lukrem i kolorowymi słodkimi koralikami kruche ciasteczka. Następne zdjęcia ukazują zabawy muzyczne z postaciami Kubusia Puchatka i Króliczka, degustację miodku oraz zabawę w kręgu „Zagadki Kubusia Puchatka”.

 

Dokarmiamy ptaki

"Króliczki" wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków dlatego dbają o to aby ptasia stołówka nie była pusta. Dnia 15 stycznia dzieci samodzielnie wykonały pokarm dla ptaków, wsypywały różnorodne ziarna do miseczek dodały smalec i formowały kulki. Na zakończenie kulki umieściliśmy w siateczkach, a dzieci wraz ze swoimi rodzicami umieszczały pokarm w karmnikach dla ptaków.
/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

Opis galerii zdjęć :  
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki". Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci siedzące przy stoliku ,każde dziecko ma przygotowany talerzyk siateczki do wykonania kul dla ptaków . Kolejne zdjęcie ukazuje dzieci które mieszają smalec z ziarnami , formułują kulki .Prezentacja wykonanych pokarmów,umieszczenie kul w karmniku .

 

Grupa „Tygryski” w świątecznym nastroju

W okresie przedświątecznych przygotowań, wdrażamy nasze dzieci w tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Czy to poprzez czytanie tematycznych opowiadań, czy przygotowywanie ozdób choinkowych i świątecznych. W naszej sali dzieci wspólnie ubrały choinkę oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Choinka zielona”. Przygotowaliśmy własnoręczne kartki świąteczne z życzeniami. Graliśmy podzieleni na zespoły we własną stworzoną grę planszową „Świąteczna choinka” w kształcie choinki z ozdobami, jako polami do przejścia wg. wymyślonej i ustalonej instrukcji. Także maluszki wykonały „Pierniczki” - kreatywną pracę plastyczną, którą można obejrzeć na wystawie w przedszkolnej szatni. W trakcie realizacji tego typu zajęć staramy się już od najmłodszych lat uwrażliwić dzieci na wyjątkowość tych świąt i ich niezwykły, rodzinny charakter.
Życzymy: Wesołych i spokojnych świąt oraz wspólnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.
/Mariola Krawczyńska/

Opis galerii zdjęć:
W galerii zdjęć znajdują się fotografie dzieci z grupy „Tygryski”, które uczestniczą w zajęciach o tematyce świątecznej. Główne zdjęcie przedstawia troje dzieci stojących przy choince, które trzymają w dłoniach świąteczne kartki z życzeniami. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci grające we własną grę planszową „Świąteczna choinka” oraz dzieci w czerwonych koszulkach ubierające choinkę. Na zdjęciach widać również dzieci wykonujących pracę plastyczną pt. „Pierniczki”.

 

"Serce za odwagę"

Grupa ,,Króliczków” wzięła udział w akcji charytatywnej ,,Serce za odwagę” której celem było przygotowanie kartek świątecznych z okazji Bożego Narodzenia dla kombatantów, żołnierzy walczących o wolną i niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej. Dzieci z grupy IV razem ze swoimi nauczycielkami wykonały kartki świąteczne, które zostały wysłane do organizatorów akcji – Miejskiego Przedszkola nr.2 w Płocku. W środku każdej kartki zamieszczone zostały życzenia dla kombatantów przesłane w imieniu dzieci i nauczycielek grupy. Kartki bożonarodzeniowe to symboliczna forma podziękowania za odwagę, jaką odznaczali się bohaterowie w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę.
/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

Opis galerii zdjęć :
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z Grupy „Króliczków ” z wykonanymi kartkami świątecznymi. Na kolejnym zdjęciu prezentacja wykonanych kart bożonarodzeniowych.

 

"MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA" REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO W GRUPIE "KRÓLICZKI"

W grudniu 2020r w grupie "Króliczki" realizowany był projekt edukacyjny "Magia świąt Bożego Narodzenia". Dzieci poznały tradycje i symbole Bożego Narodzenia, w toku różnorodnych działań- pogadanek, rozmów kierowanych, czytania literatury dziecięcej, ogladania prezentacji multimedialnej, słuchania kolęd i pastorałek, wykonania choinkowych ozdób i kartek świątecznych na ogólnopolski konkurs plastyczny "Świąteczna kartka bożonarodzeniowa". Wiele pozytywnych uczuć wzbudziła również możliwość własnoręcznego wykonania pierniczków oraz ich dekorowanie. Myślą przewodnią projektu było kształtowanie i rozwijanie sfery duchowej dziecka i jego osobowości w oparciu o tradycje rodzinne zgodne z jego wyznaniem. Miał on na celu kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, wyobraźni plastycznej i zdolności manualnych, stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, doskonalenie pracy metodą projektu oraz integrację szkolnej grupy rówieśniczej.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Króliczki", które w odświętnych strojach śpiewają kolędy i pastorałki wraz ze swoimi paniami. Inne zdjęcia ukazują dzieci, które wykonują i ozdabiają świąteczne pierniczki. Na pozostałych zdjęciach widać zajęcia plastyczno- techniczne w czasie krórych dzieci , wykonują szklane lampiony na świece i ozdabiają styropianowe bombki kaszą gryczaną. Na kolejnym zdjęciu widnieją dzieci grające w samodzielnie wykonana grę edukacyjną "Choinka zielona".

 

Grupa "Króliczki" i Świąteczny Konkurs Recytatorski „Świąteczne wierszowanie” w HDK

Nikola, Igor, Adam, Monika, Mateusz i Dominik to przedszkolaki z grupy "Króliczki", które wzięły udział w tegorocznym konkursie recytatorskim „Świąteczne wierszowanie”, którego organizatorem był HDK. Dzieci recytowały wiersze związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia: Mikołaj, Świety z niespodziankami, Preazent dla Mikołaja,Świety Mikołaj, Wieczór wigilijny. Celem konkursu było rozbudzenie inwencji twórczej wśród dzieci, popularyzowanie utworów o tematyce bożonarodzeniowej oraz zachęcanie do pięknego sposobu mówienia.
/Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz/

Opis galerii zdjęć:
Pierwsze zdjęcie przedstawia chłopca z dyplomem przy choince. Pozostałe zdjęcia ukazują indywidualne zdjęcia dzieci z grupy IV, które na czerwonym tle ze śnieżynkami przy małej choince recytują wiersze.

 

"Grupa III piecze świąteczne pierniczki"

W ramach akcji "Razem na Święta" grupa Puchatków wspólnie upiekla i udekorowała pierniczki, które później zostały przekazane Pensjonariuszom Hajnowskiego Domu Miłosierdzia "Samarytanin". Bardzo ważne jest aby w ten Świąteczny czas dzieci miały świadomość, że nie tylko otrzymywanie prezentów sprawia radość, obdarowywanie nimi innych również może sprawić dużą satysfakcję.
/Barbara Grosz, Beata Środa/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka, które wykonują świąteczne pierniczki. Zdjęcia przedstawiają dzieci wycinające foremkami w różnych kształtach ciasteczka. Na innych zdjęciach dzieci układają ciasteczka na blachę. Gotowe ciasteczka dekorują lukrem i kolorowymi posypkami. Popakowane w świąteczny papier pierniki nauczycielka przekazuje na ręce pielęgniarki i pensjonariuszki Domu Miłosierdzia.

 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 18 grudnia dla dzieci 5-6-latków z grupy "Sówki" był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Ozdobione ciasteczka przedszkolaki podarowały w prezencie świątecznym swoim rodzicom.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Opis galerii zdjęć:

W galerii znajdują się fotografie dzieci z grupy "Sówki", które w swojej sali wykonują pierniki poprzez wykonanie ciasta, wałkowania oraz wykrawanie ciasteczek różnymi foremkami. Następnie dzieci stoją w kuchni przekazując kucharkom do wypieku swoje wytwory. Na koniec odbyła się degustacja oraz przekazanie pierników z życzeniami świątecznymi dla Dyrektor Iwony Raszkiewicz.

 

"Świąteczne spotkanie z książką w grupie III"

W czasie przedświątecznej gorączki, nie zabrakło też czasu ani chęci aby w grupie Puchatkow odbyło się Spotkanie z książką, w którym uczestniczyła nam również nasza Pani Dyrektor Iwona Raszkiewicz. Dzieci wysłuchały bajki: B. Supełek "Gwiazdka! Nie przeszkadzać", K. Wilson "Święta Pana Misia" oraz wiersz "Zima zinie nie równa". Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "W oczekiwaniu na Mikołaja" i kolędy "Śpij Maluszku" i "Wśród nocnej ciszy". Na koniec złożyliśmy sobie najszczersze życzenia i wręczyliśmy Pani Dyrektor upominek wykonany przez dzieci. Pamiętajmy o wspólnym czytaniu książek, 15 minut dziennie,codziennie!
/Beata Środa, Barbara Grosz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie dzieci w galowych strojach z grupy "Puchatki", które siedzą na chodniczkach suchając bajek o tematyce świątecznej czytanych przez panie prowadzące grupę III. Na kolejnym zdjęciu jest kącik książek z pozycjami świątecznymi. Na ostatniej fotografii znajduje się zdjęcie grupowe wraz z paniami w świątecznej scenografii.

 

III MIEJSCE W ELIMINACJACH POWIATOWYCH W 47 KONKURSIE "PIOSENKA BIAŁORUSKA"

Zespół "Perełki" z naszego przedszkola zdobyły III miejsce w eliminacjach powiatowych 47 konkursu "Piosenka Białoruska", którego organizatorem jest Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Polsce. Zespół tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego. Dzieci wykonały utwór "Гусi". Gratulujemy wspaniałego występu!
/A.Charytonow, E. Kazimiruk/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajduje się zdjęcie ubranych w białe koszule i kolorowe w paski spódniczki dziewczynek z przodu oraz z tyłu chłopców śpiewających piosenkę.

 

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Tygryski”

11 grudnia 2020 roku w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” - pierwsza ważna uroczystość w życiu naszych najmłodszych podopiecznych. Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy „Tygryski”, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Natomiast akt Pasowanie na Przedszkolaka wzmacnia więź dziecka z przedszkolem, dając mu poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli złożenie przysięgi i dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym ołówkiem przez Panią Dyrektor Iwonę Raszkiewicz. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy, którzy niestety w tym roku, ze względu na trwającą pandemię COVID - 19, w tej uroczystości nie mogli uczestniczyć. Jednak został nagrany filmik z całej uroczystości, który będzie wspaniałą pamiątką. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki udali się na przygotowany poczęstunek, gdzie został pokrojony przepyszny tort, który wszystkim bardzo smakował. W trakcie trwania poczęstunku każde z dzieci mogło zrobić indywidualne zdjęcie przy makiecie w kształcie ołówka ze swoim dyplomem i upominkiem. Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń. /Mariola Krawczyńska, dyrektor Iwona Raszkiewicz/

Opis galerii zdjęć:
W galerii znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z grupy "Tygryski", które biorą udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Zdjęcia przedstawiają dzieci, które uczestniczą w części artystycznej recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc z chustami. Na innych zdjęciach odbywa się pasowanie ołówkiem przez Panią dyrektor Iwonę Raszkiewicz oraz wręczenie dyplomów i upominków. Na pozostałych zdjęciach widać indywidualne zdjęcia dzieci przy makiecie ołówka na tle dekoracji ze swoim dyplomem i upominkiem. Wykonane zostało także grupowe zdjęcie pamiątkowe z uroczystości. Na ostatnim zdjęciu znajduje się tort na pasowanie wykonany przez mamę dziecka uczęszczającego do grupy "Tygryski".

 

„Sówki” witaja Mikołaja

Mikołajki to dzień długo oczekiwany przez przedszkolaków. 4 grudnia 2020 roku grupę „Sówek” odwiedził św. Mikołaj, ale były to odwiedziny nietypowe. Naszego gościa dzieci mogły obejrzeć tylko przez okno i z radością do niego pomachać, gdyż Mikołaj nie mógł niestety zawitać osobiście do sali. Gdy tylko pojawił się za oknem na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego dziecka piękne podarki. Tego dnia przedszkolaki wykonały też pracę plastyczną przedstawiająca Mikołaja, wspólnie potańczyliśmy przy „mikołajkowych” piosenkach oraz dzieci poczęstowały się słodkościami. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie możemy się już doczekać następnych odwiedzin Mikołaja, ale dopiero za rok.
/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

Mikołajki w grupie III

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 4 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień. Po korytarzach chodziły skrzaty i elfy prosto z wioski Świętego Mikołaja. „Puchatki” z grupy III czekały na Mikołaja z wielką niecierpliwością. Czas oczekiwania umiliły wszystkim tańce, piosenki oraz wesołe zabawy w kole. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Uśmiech nie schodził z ich twarzy jeszcze długo po spotkaniu. Mikołaju dziękujemy za wspaniałe prezenty i zapraszamy do nas za rok!
/Beata Środa, Barbara Grosz/

 

Wyróżnienie dla Adasia w Konkursie Prawosławnej Poezji Religijnej

W dniach 5 – 19 listopada 2020 r. po raz XV z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbył się Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej. Konkurs został zorganizowany przez Parafię Prawosławną p/w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach oraz doradcę metodycznego powiatu hajnowskiego. W tym roku konkurs odbywał się w formie on-line. Nasze przedszkole reprezentowali: Adam Bołtruczuk, Mateusz Kalinowski oraz Monika Osipczuk. W kategorii przedszkoli Adam Bołtruczuk otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
6 grudnia w cerkwi w Dubinach wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Rodzicom serdecznie dziękuję za pomoc.Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje wiersze podczas projekcji filmu „Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej”, który został wyemitowany na portalu cerkiew.pl.
/Eugenia Kazimiruk/

 

MIKOŁAJKI W GRUPIE 'KRÓLICZKÓW"

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W dniu nasze przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Czas oczekiwania umiliły wszystkim tańce, piosenki oraz wesołe zabawy w kole. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

/Agnieszka Charytonow i Małgorzata Palenceusz/

 

Mikołajkowy dzień u maluszków

Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 4 gudnia 2020r. nadszedł wreszcie ten dzień. Dzieci czekały wspólnie na Białobrodego z niecierpliwością. Czas oczekiwania umiliły wszystkim tańce, piosenki oraz wesołe zabawy w kole. Dzieci ubrały z tej okazji swoją choinkę w sali, którą zza okna zobaczył Mikołaj. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!!! Obiecujemy, że będziemy grzeczni.
/Mariola Krawczyńska/

 

Mikołajki w grupie II Kangurki

"Wszystkie dzieci Mikołaja Kochają
wszystkie dzieci na Niego czekają"

To właśnie w tym dniu możemy zaskoczyć wiele osób, ale i też podarować im wiele radości i szczęścia. Już od samego rana dzieci były bardzo podekscytowane, ponieważ nastał dzień długo przez nich oczekiwany - 6 grudnia , w naszej grupie obchodzony w dniu 4 grudnia. Wiele przedszkolaków zastanawiało się, czy było wystarczająco grzeczne i czy dostanie prezent.

/Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska/

 

I Miejsce Dominika Sawickiego w konkursie plastycznym

8 listopada 2020 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród konkursu plastycznego pt. "Mój ulubiony Święty". W kategorii Przedszkola I miejsce zdobył Dominik Sawicki z naszego przedszkola.

/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

 

"Króliczki" wzięły udział w projekcie "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. W ramach projektu odbyły się zabawy i zajęcia zachęcające dzieci do zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Mając na uwadze prawidłowe odżywianie dzieci zapoznały się z „ piramidą zdrowia”. Szczególną uwagę poświęcono na rozróżnianie produktów zdrowych i niezdrowych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych, samodzielnie przygotowywały zdrowe kanapki , uczyły się kroić owoce do sałatki owocowej , wykonywały warzywne ludziki , brały udział w ćwiczeniach gimnastycznych, spacerach na świeżym powietrzu to również aspekty dbania o zdrowie w naszym przedszkolu. Króliczki z radością i dużym zaangażowaniem realizowały tematykę tego projektu. Dzieci obiecały jeść jak najmniej słodyczy i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

/Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow/

 

Realizacja tematyki "Moje zdrowie i bezpieczeństwo" w grupie II

Tematyka związana ze zdrowiem i bezpieczeństwem jest bardzo ważna w przedszkolu. W tym tygodniu zrealizowane zostały następujące treści programowe:

- kształtowanie odpowiednich nawyków zapobiegania chorobom wycieranie nosa, zasłanianie ust podczas kaszlu i kichania itp.),
- rozumienie roli lekarza w dbaniu o zdrowie,
- dostrzeganie związku pomiędzy chorobą a leczeniem, akceptowanie konieczności leczenia,
- odbywanie systematycznych wizyt u stomatologa,
- rozumienie konieczności spożywania owoców i warzyw,
- uczestniczenie w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu
- przezwyciężanie niechęci do jedzenia nieznanych potraw,
- spożywanie owoców i warzyw, ograniczenie spożywania słodyczy, chipsów.
- uświadomienie zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi (podawanie danych osobowych)

/Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska/

 

Dzień Misia u Puchatków

25 listopada Puchatki obchodziły bardzo ważne święto "Dzień Pluszowego Misia". Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko opowiedziało o swoim ulubionym pluszaku. Poznaliśmy historię powstania pierwszego Pluszowego Misia, były zabawy i tańce przy znanych piosenkach o Misiach. Projekcja filmu animacyjnego "Miś Uszatek". A na koniec pyszna degustacja miodu :)

/Barbara Grosz, Beata Środa/

 

Jesteśmy dziećmi Króla

W ostatnią niedzielę listopada w kościele obchodziliśmy Uroczystość Chrystusa Króla. Na religii katolickiej dzieci poznały Króla do którego wszyscy należymy od chwili chrztu świętego. Tym dobrym Królem jest Jezus, który kocha i oczekuje miłości. On zawsze pragnie szczęścia dla wszystkich swoich królewnych i królewiczów.

/katecheta s.mgr Marta Anna Borkułak/

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ''KRÓLICZKÓW''

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z grupy ,,Króliczki”, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Przedszkolaki w tym szczególnym zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Tego dnia dzieci poznały historię święta oraz uczestniczły w wielu atrakcjach: zabawach ruchowych i plastycznych, konkursach, quizach, śpiewały i tańczyły do misiowych piosenek. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej, radosnej zabawy. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

/A.Charytonow, M.Palenceusz/

 

Dzień Kredki w grupie „Tygryski”

W poniedziałek 22 listopada obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Kredki”. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Kolorowe kredki” czytanego przez naszego gościa Myszkę Lusię, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów wśród kredek. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia, można z nich ułożyć tęczę i obrazek według własnego pomysłu. Maluszki odkryły, że z pomocą kredek można nie tylko się bawić, ale także uczyć, poznawać kolory, ćwiczyć motorykę małą, a także kreatywnie wykorzystać. Nie wiadomo kiedy, a szary listopadowy dzień pomalowaliśmy na „niebiesko, żółto, czerwono, na zielono i pomarańczowo”.

/Mariola Krawczyńska/

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada w przedszkolu wszystkie grupy obchodziły "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA" (ustanowiony przez Sejm RP w 2014 roku). Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Z tej okazji we wszystkich oddziałach odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji. Nauczyciele w grupach zapoznali dzieci z wierszem M. Brykczyńskiego – Prawa dziecka oraz ideą J. Korczaka. Nauczycielki przygotowały projekcję multimedialną oraz film związany z prawami i obowiązkami dzieci. Najstarsze przedszkolaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat praw dziecka (powodami do radości, uśmiechu oraz tym, co może powodować, że są smutne, co sprawia im przykrość). Rozpoznawały sytuacje, kiedy dochodzi do łamania praw. Podsumowaniem zajęć były indywidualne prace plastyczne oraz zabawy muzyczno – taneczne.

/nauczycielki przedszkola/

 

Dzień misia u "Sówek"

25 listopada na całym świecie obchodzone jest Święto Misia. Przedszkolaki z grupy SÓWEK bawiły się w tym dniu w rytm znanych piosenek o misiach. Naszemu wspólnemu spotkaniu towarzyszyły, zabawy ruchowe, zręcznościowe, plastyczne, konkursy, zgadywanki. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy i na długi czas zostanie w naszych wspomnieniach.

/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

 

DZIEŃ JEŻA U KANGURKÓW

Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz?(...)”. Tak, tak – to jeż, malutki jeż i jego święto, które obchodziliśmy dnia 13 października w grupie „Kangurki”. Na początku dzieci dowiedziały się o małym kłującym zwierzątku wielu ciekawych rzeczy. Poznały ”Jeżowe zwyczaje”, miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące ich środowiska naturalnego, ich wyglądu, sposobu poruszania się i odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci zastanawiały się z czego można zbudować mu domek. Bawiły się w zabawę ”Na dywanie siedzi jeż”. Uczestniczyły w tańcach i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Zbudowały domek dla jeża z liści i igliwia oraz bawiły się z chustą animacyjną. Dużo radości dzieciom sprawiła jeżowa gimnastyka, maszerowały z woreczkiem na głowie „Jeże niosą jabłka'' i szukały zimowego legowiska, w którym mogłyby się ułożyć do snu „Jeżyk śpi''. Wykonały prace plastyczną, pt; ”Jesienny jeż” . Nie zabrakło maskotek jeżyków, które dzieci w parach kołysały do snu. Na zakończenie każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej ”Jeżykowej” fotobutce. Dzień upłynął bardzo aktywnie i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, na twarzach dzieci gościł uśmiech. (fragment wiersza H.Zdzitowieckiej pt. „Jeż”)

Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk

 

Projekt edukacji patriotycznej pt. „Mali patrioci” u Tygrysków

O tym, jak ważna jest nasza Ojczyzna wiedzą doskonale najmłodsze dzieci, które w dniach 09.11- 13.11.2020r. wzięły udział w tygodniowym projekcie patriotycznym „Mali patrioci”. Przez cały tydzień dzieci uczyły się jak ważna jest wolność i dlaczego powinny szanować swój kraj. Maluchy nabyły wiedzę dotyczącą symboli narodowych. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z postacią Małego Polaka z wiersza Bełzy „Kto ty jesteś?” oraz obejrzenia filmu edukacyjnego na temat „Polak mały – polskie symbole narodowe”. Oglądaliśmy ilustracje stroi ludowych z różnych regionów w których zostały poruszone elementy strojów oraz kolorystyka. Przedszkolaki bawiły się w zabawę ruchową z paskami bibuły w barwach biało – czerwonych układając flagę oraz wykonały pracę plastyczną malowanie farbami godła oraz wyklejały flagę Polski. Dzieci wiedzą, że każdy mały patriota powinien: znać symbole narodowe, wskazać na mapie Warszawę stolicę Polski, znać hymn naszego kraju, wiedzieć jak się zachować słysząc go, znać swoją miejscowość. Po krótkiej zabawie „Wyprawa po Polsce”, utrwalającej wiedzę dzieci na temat Ojczyzny, czytania wierszy: Cz. Janczarskiego „Co to jest Polska?”, Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, wysłuchaniu na baczność Hymnu Polski przystąpiliśmy z wielkim zaangażowaniem do najważniejszego dnia małego patrioty, czyli do uroczystej akademii z okazji 11 listopada Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały program artystyczny. Po tak patriotycznym tygodniu teraz wszystkie maluszki mogą śmiało powiedzieć JESTEM MAŁYM PATRIOTĄ.

Mariola Krawczyńska, Agata Majewska - Iwaniuk

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W PRZEDSZKOLU NR 2 IM. KUBUSIA PUCHATKA W HAJNÓWCE

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. W każdej grupie wiekowej pod czujnych okiem swoich pań odbyły się zajęcia patriotyczne oraz uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki w tym dniu wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Każda z pań swojej sali przedszkolnej przygotowała montaż słowno - muzyczny, w którym dzieci recytowały, śpiewały treści patriotyczne oraz tańce. Wszystkie dzieci odsłuchały bądź odśpiewały w postawie "na baczność", hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Patriotów".

Organizacja i przygotowanie: Wszystkie nauczycielki z grupy I, II, III, IV i V

Światowy Dzień Mycia Rąk u "Puchatków"

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk w tym dniu z "Myszką w paski" przypomnieliśmy sobie zasady i kolejność dokładnego mycia rąk. Sprawdziliśmy jak rozpuszcza się mydło w ciepłej i zimnej wodzie. Zrobiliśmy eksperyment z uciekającym pieprzem i mydłem, a na koniec utrwaliliśmy wiedzę myjąc dokładnie krok po kroku rączki:)

Barbara Grosz, Beata Środa

 

Dzień jeża w grupie "Sówek"

W piątek 13.11.2020r. w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jeża. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez obejrzenie krótkiego filmu dla dzieci. Nie zabrakło zabawy „Na dywanie siedzi jeż…”. w której wszyscy naśladowali ruchy swoich kolegów. Dzieci uczestniczyły też w zabawie z gazetami „Tupie jeżyk” oraz wesoło bawiły się przy piosence „Mały jeżyk” wykorzystując instrumenty muzyczne. Na zakończenie przedszkolaki przy pomocy swoich pań wykonały pracę plastyczną – jeża z wykorzystaniem gruszki i wykałaczek.

Ewelina Wasiluk, Barbara Kiślak

"Sówki" obchodzą "Światowy Dzień Mycia Rąk"

Dnia 15 października nasza grupa włączyła się do akcji "Światowego dnia mycia rąk". Celem zajęć było wyrabianie nawyków higieniczno – kulturowych związanych z higieną rąk, utrwalanie wiedzy na temat zagrożeń płynących z braku higieny rąk oraz uczenie się prawidłowego ich mycia. Tego dnia nauczycielki z grupy przypomniały o ważnym, codziennym nawyku mycia rąk.To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób oraz jakie to ma znaczenie dla ich zdrowia. Dzieci wspólnie bawiły się przy piosence „Mydło wszystko umyje”, Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować, jak poprawnie potrafią umyć ręce. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki wraz z paniami zaprezentowały rymowankę, głośno wymawiając słowa: „Żeby zdrowym być trzeba ręce myć” oraz wykonały też duży plakat dotyczący pamiętania o częstym myciu rąk aby być zdrowym.

/Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk/

 

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI W GRUPIE "KRÓLICZKÓW"

Dnia 16.10.2020r. „Króliczki ” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poświęconych zdrowemu i ekonomicznemu odżywianiu się w ramach Światowego Dnia Żywności.Wiek przedszkolny to bardzo dobry czas na edukację dzieci w zakresie takiej wiedzy. Poprzez zabawy uczyliśmy się co zrobić by nie marnować jedzenia, wody i czasu. Wspólnie wskazywaliśmy czynniki, które przyczyniają się do marnowania żywności oraz podjęliśmy próbę wymyślania sposobów, co zrobić, aby nie wyrzucać dobrego jedzenia. W tym dniu odbyły się u nas Warsztaty kulinarne - dzieci zrobiły sałatkę owocową oraz pyszny i zdrowy sok owocowy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Degustacja sałatki owocowej oraz soku była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich pracy.

Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

 

Sukces Madzi Gwoździk z grupy IV

18 października 2020 w cerkwi parafialnej Parafii p/w Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród konkursu plastycznego pt. „Święty Męczennik Gabriel Zabłudowski – Patron dzieci i młodzieży”.
W kategorii Przedszkola I miejsce zdobyła Magdalena Gwoździk z naszego przedszkola. Madzi serdecznie gratuluję a rodzicom dziękuję za pomoc.

Eugenia Kazimiruk

 

Dzień Poczty Polskiej i Listonosza w grupie Króliczki

19 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Listonosza . Z tej okazji ,, Króliczki ”wcieliły się w rolę listonosza i zawitały do okienka pocztowego. Podczas zabawy: przypomniały sobie swoje adresy zamieszkania, dowiedziały się, co musi znajdować się na liście, aby dotarł do odbiorcy, co należy do obowiązków listonosza, stworzyły własne „listy", które wsadziły do koperty, zakupiły znaczek, wrzuciły do skrzynki i wysłały do koleżanek i kolegów. Dzieci dowiedziały się również jak zachować się w kolejce i co należy powiedzieć, gdy podchodzimy do okienka pocztowego. Zabawa w pocztę tak spodobała się przedszkolakom, że towarzyszyła nam cały dzień.

Małgorzata Palenceusz, Agnieszka Charytonow

 

Dzień Poczty Polskiej w Grupie Kangurków

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Kangurków” uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, jakimi środkami lokomocji przewożone są przesyłki zobaczyły zawartość torby pana listonosza. Po teorii był czas na zajęcia praktyczne. Aby dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie stworzyliśmy swoją własną pocztę, w której można była kupić pocztówki, wysłać list, nadać paczkę. Ta zabawa podobała się dzieciom najbardziej, każde z nich chciał choć chwilę być pracownikiem poczty.

Justyna Rybaczuk, Joanna Baczyńska

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK U "KRÓLICZKÓW"

15 października w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk . Jest to ogolnopolska akcja, którą w 2008 roku zainicjował UNICEF, by zwrócić uwagę na problem brudnych rąk. W tym dniu w naszej grupie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenkek o czystości. Obejrzelismy prezentację multimedialną "Czyste ręce to zdrowia więcej" - rozmawialiśmy z przedszkolakami na temat zarazków i bakterii, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Wielką frajdę miały także nasze przedszkolaki podczas różnych zabaw z wodą, mydłem i pianą. Bez wątpienia przedszkolaki dobrze wiedzą jak prawidłowo myć ręce i jakie ma to znaczenie dla ich zdrowia a co najważniejsze w naszym przedszkolu zawsze o tym pamiętamy.

Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

 

Święto drzewa w grupie II

 

„Święto drzew dziś obchodzimy
Zdrowia, szczęścia im życzymy
Niechaj rosną wzwyż do góry
Niech sięgają aż pod chmury”

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji nasze przedszkolaki z grupy II świętowanie rozpoczęły w środę 14 października. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poprzez zabawę miały możliwość dowiedzieć się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki, brały udział w zabawach integracyjnych i zabawach z chustą animacyjną. Odśpiewały piosenkę „Nasze ukochane drzewa” o tematyce ekologicznej. Uwagę przedszkolaków przyciągnęła zabawa badawcza, podczas której zobaczyły w jaki sposób pozyskiwany jest papier z masy papierowej oraz mogły wziąć aktywny udział przy jego produkcji. Było mnóstwo wody i mnóstwo zabawy. Po zajęciach dzieci zabrały papier czerpany do domu. Miejmy nadzieję, że edukacja ekologiczna od najmłodszych lat pozwoli wykształcić dobre nawyki w zakresie ochrony przyrody.

Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU U SÓWEK

Dnia 2 października w naszej grupie było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw , do których "biletem wstępu" był uśmiech od ucha do ucha. Zajęcia rozpoczęliśmy słuchania wiersza „Kaczka Dziwaczka” i omówieniem jego treści. Każde dziecko odrysowywało swoją dłoń na kolorowej kartce, ozdabiały ją uśmiechem i wycinały. Bawiliśmy się w zabawę „ Domy na ulicy Śmiesznej“ z wykorzystaniem wizytówek z imionami dzieci. Następnie wspólnie wykonaliśmy Śmieszne Drzewo. Była to wspaniały dzień. Pomimo, że dzisiaj przypada Światowy Dzień Uśmiechu - uśmiech na naszych twarzach gości codziennie.

Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk

 

Święto Pieczonego Ziemniaka u maluszków

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji przedszkolaki wraz z nauczycielkami oraz dyrektor Iwoną Raszkiewicz obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W udekorowanej sali oraz ziemniaczanych opaskach przystąpiliśmy do wspólnego świętowania od zagadki dotyczącej „ziemniaka”. Zapoznaliśmy się z jego wyglądem, kształtem, wielkością i kolorystyką. Dzieci obejrzały ilustracje dotyczące potraw z wykorzystaniem ziemniaków np. babka ziemniaczana, kopytka, frytki. Wysłuchały wiersza pt. „Na straganie” J. Brzechwy. Gdy ziemniaki piekły się w piekarniku maluszki z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych zabawach ruchowych i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków ukrytych w sali, rzucały ziemniakiem do celu oraz bawiły się w zabawę „Gorący ziemniak”. Każde z dzieci odbiło na plakacie pieczątkę z ziemniaka w różnym kształcie i kolorze przez siebie wybranym. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. Dziękujemy za współpracę naszym paniom z kuchni.

M. Krawczyńska, A. Majewska - Iwaniuk

 

 

Światowy Dzień Uśmiechu w grupie III

W poniedziałkowy dzień w grupie III było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których "biletem wstępu" był uśmiech od ucha do ucha. Zabawę rozpoczęliśmy od gimnastyki buźki i języka. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne minki. Usłyszeliśmy wiersz Jana Brzechwy pt: „Kaczka Dziwaczka”. Nie zabrakło też  testu smaku - degustacja cytryny - pomimo  bardzo kwaśnego smaku, kilku przedszkolaków zjadło ją w całości uśmiechając się. Wszystkie zabawy przeplataliśmy ćwiczeniami gimnastycznymi oraz zabawami ruchowymi przy ulubionych piosenkach dzieci. Był to wspaniały dzień. Uśmiechajmy się na co dzień, gdyż z uśmiechem każdemu do twarzy. 

B.Środa, B.Grosz

 

"Sówki" obchodzą Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września nasza grupa obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata, a także dostarczanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań. W ramach tej akcji nauczycielki oraz rodzice czytały wybrane przez siebie książki. Przedszkolaki w skupieniu i ciszy słuchały bajkowych powieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele, powinniśmy to robić nie tylko w przedszkolu, ale przede wszystkim w domu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W GRUPIE "KRÓLICZKÓW"

3 października 2020r. w naszej grupie odbyło się radosne święto „Światowy Dzień Uśmiechu”. Tego dnia od samego rana wszystkie buzie naszych przedszkolaków były uśmiechnięte od ucha do ucha. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, uczestniczyliśmy w konkursach i zabawach ruchowych, piliśmy sok z cytryny bez skrzywionej miny oraz rozśmieszaliśmy się nawzajem. Tego dnia dzieci otrzymały wspaniałe balony i naklejki, oczywiście z uśmiechniętą buźką. Był to naprawdę wesoły i radosny dzień bo „śmiech to zdrowie”.
Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w grupie Puchatków

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży.
Puchatkom w tym szczególnym dniu czytała zaproszona Pani dyrektor mg Iwona Raszkiewicz oraz wychowawczynie grupy.
Jeszcze raz dziękujemy za wspólne przeniesienie się w świat bajek i wierszy!
Barbara Grosz, Beata Środa

 

Dzień Przedszkolaka u Króliczków

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie nauczycielki. Wśród nich znalazły się między innymi gry  i zabawy integracyjne, zabawy ruchowe, puszczanie baniek, zabawy z balonami.. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.
Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka Dlatego właśnie Dzień Przedszkolaka na stałe zagościł już w harmonogramie naszych imprez przedszkolnych . Myślimy powoli o kolejnym takim dniu, który już za rok …. .
 Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

 

Wycieczka na skrzyżowanie w gupie V

We wrześniu w grupie V 5-6 latków jedną z tematyki tygodniowej była „MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA”. Głównym celem było poznanie, a następnie utrwalanie zasad ruchu drogowego, rozpoznawanie pasów, sygnalizacji świetlnej, rozwijanie umiejętności wokalnych poprzez zabawy przy piosence „Pan Policjant”, utrwalenie stron: prawa, lewa. 14 września przedszkolaki wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie w obecności policjanta. Celem wycieczki było poznanie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Przedszkolaki uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Każde dziecko teraz  wie, jak należy zachowywać  się na ulicy i gdzie może  przechodzić przez ulicę.

Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk

 

Dzień Przedszkolaka w Sówkach

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Bowiem w grupie V - SÓWKI  obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach i zabawach sportowych. Przedszkolaki chodziły po równoważni bez, a następnie z woreczkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, przebiegały slalomem wokół pachołków, budowały wieżę z klocków. Bawiły się w kelnera i wiele innych zabaw Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Natomiast  pani  dyrektor  Iwonka życzyła dzieciom miłego święta. Wszystkie dzieci otrzymały medale i wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Słoneczka”.
Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk

 

Wycieczka "Króliczków" do parku

Dnia 24 września dzieci z grupy „Króliczki"” korzystając z uroków pięknej i słonecznej jesieni udały się na wycieczkę do parku miejskiego. Pogoda nam sprzyjała a park to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zbierały kasztany, żołędzie, jarzębinę i kolorowe liście, słuchały odgłosów przyrody. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć przy fontannie. Wycieczka nie tylko stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie, ale również dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.
Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

 

 

Dzień przedszkolaka w grupie II

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
W tym dniu na dzieci z grupy II czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, zabawa z bańkami, z chustą animacyjną, czy malowanie słoneczka z odbitych rączek. Nie zabrakło również drobnego upominku. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
Joanna Baczyńska, Justyna Rybaczuk

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Tygrysków

Przedszkolaczki z grupy I obchodziły niedawno Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest kreatywnym dniem wspaniałej zabawy. W tym dniu nasze ubrania przystrojone były kolorowymi kropkami. Na początku policzyliśmy wszystkie kropki znajdujące się na tablicy. Potem, aby zachęcić do zabawy, dzieciom przyklejone zostały do ubranek kolorowe kropki. Dzieci mogły tego dnia bawić się zabawy takie jak: kropeczki do kółeczka, muzyka stop, zabawy z kolorową chustą animacyjną. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy- oczywiście w kolorowe piegi oraz praca plastyczna z wykorzystaniem plasteliny. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: sna ubraniach, książkach, biedronkach, jesiennych muchomorach czy na ubraniach.

Agata Majewska-Iwaniuk, Mariola Krawczyńska

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie III


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Grupa „Puchatków” Dzień Przedszkolaka obchodziła 21 września, w tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie Basię i Beatę. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, zabawy muzyczno- ruchowe z chustą animacyjną. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego cudownego dnia.

Beata Środa, Barbara Grosz

Witamy pierwsze tygodnie w przedszkolu – adaptacja maluszków

Pójście do przedszkola jest pierwszym krokiem do samodzielności, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dla każdego dziecka te ważne doświadczenia społeczne były pozytywne. Chwila przekroczenia progu przedszkola jest dla niego doniosłym przeżyciem. Perspektywa „stania się przedszkolakiem” wzbudza wiele emocji. Z jednej strony chęć i ciekawość bycia wśród innych dzieci, a z drugiej zaś obawa i lek przed tym, co nieznane i obce. Już od pierwszych dni spędzamy czas w naszej sali poznając swoje imiona w toku zabaw integracyjnych. Uczymy się, gdzie jest toaleta, gdzie są chusteczki do nosa i kogo poprosić o pomoc, gdy coś się dzieje, jak nazywać nasze emocje. Czytamy terapeutyczne bajki, pomagające dziecku przezwyciężyć strach przed nieznanym. Organizowane są zajęcia dostosowane długością do wieku dzieci. Z pomocą przybywają również ciekawe gry planszowe, układanki i zabawki w kącikach zainteresowań, w których dzieci także uczą się dzielenia zabawkami z koleżanką lub kolegą, wspólnej zgodnej zabawy, a także porządkowania zabawek po skończonej zabawie. Na stołówce dzieci samodzielnie spożywają posiłki, poznając nowe samki naszej kuchni. Zdarzają się niejadki, które zachęcamy do jedzenia. Po całym dniu wrażeń należy się także dzieciom odpoczynek, w którym dzieci na leżaczkach słuchają muzyki klasycznej, kołysanek, muzyki relaksacyjnej. Wielką radość dzieciom sprawia wychodzenie na spacery lub nasz plac zabaw, jeśli tylko pozwala nam na to pogoda za oknem. Mamo, Tato zobacz jak się bawię, jem obiadek i wypoczywam. Nasza grupa jako „Tygryski” to maluszki, które wesoło brykają po sali. To wspaniały czas dla nas wszystkich.
/M. Krawczyńska, A. Majewska – Iwaniuk/

 

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE

Skrótowe informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa:

– nie przynosimy zabawek, ręcznika, kubka ze szczoteczką, wody do picia, zabawek i innych przedmiotów do przedszkola;

– w worku w szatni powinien być pozostawiony zmienny, wyprasowany ubiór dziecka;

– obecnie tylko rodzic/opiekun prawny może przyprowadzić i odebrać dziecko (bez osób towarzyszących);

– rodzic wchodząc do przedszkola powinien obowiązkowo nosić maseczkę; jest również zobowiązany do dezynfekcji rąk po wejściu do przedszkola oraz zachowania odpowiedniej odległości od innych(1,5 metra);

 

Wyprawka dziecka 3-letniego (grupa I)

  1. Wygodne obuwie na zmianę (podpisane i łatwe w założeniu np. na rzepy).
  2. Komplet rzeczy na zmianę zapakowane w podpisany worek /majtki 2x, spodnie /spódniczka, bluzeczka na długi i krótki rękaw, rajstopy /skarpetki w zależności od pory roku, należy także pamiętać o uzupełnianiu ubranek na bieżąco
  3. Reklamówka na zabrudzone i mokre rzeczy,
  4. Środki higieniczne /m.in. ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne w pudełku wyciągane, mydło w płynie, papier toaletowy, kubeczki jednorazowe/ – łączny koszt 30 zł /płatne u nauczycielek z grupy/
  5. Paczka mokrych chusteczek

    LEŻAKOWANIE
  6. Poszwa na koc – wymiary 160 x 200 cm /podpisana/
  7. Poduszka „jasiek” w poszewce
  8. Piżama /wciągana, nie na guziki – podpisana/
  9. Większy worek na pościel /podpisany/
    W tym roku szkolnym pościel dzieci oddawana będzie co tydzień w piątek do prania i dezynfekcji.

    EDUKACJA
  10. Pakiet książek ODKRYWAM SIEBIE – ZŁOTA KOLEKCJA Wydawnictwo MAC – koszt 75 zł /płatne u nauczycielek z grupy/
  11. Materiały papiernicze i plastyczne (kredki, kleje, farby, bloki, plastelina, modelina i inne)– koszt 60 zł /płatne u nauczycielek z grupy/

 

Organizacja posiłków w nowym roku szkolnym:

Ze względu na wzmożony reżim sanitarny, każda grupa ma wyznaczony, oddzielny czas na posiłek.


Grupa I – Iwona Raszkiewicz, Mariola Krawczyńska, Agata Majewska – Iwaniuk

Grupa II – Joanna Baczyńska, Ewa Horosz

Grupa III – Beata Środa, Barbara Grosz

Grupa IV – Agnieszka Charytonow, Małgorzata Palenceusz

Grupa V – Barbara Kiślak, Ewelina Wasiluk


śniadanie

obiad

podwieczorek

Grupa III

8:15 - 8:30

Grupa I

11:00 - 11:30

Grupa III

13:45 - 13:55

Grupa I

8:35 - 8:45

Grupa II

11:40 - 12:00

Grupa IV

14:00 - 14:10

Grupa II

8:50 - 9:00

Grupa III

12:10 - 12:30

Grupa II

14:15 - 14:25

Grupa IV

9:05 - 9:15

Grupa IV

12:40 - 13:00

Grupa I

14:30 - 14:40

Grupa V śniadanie - 9:00, obiad - 12:00, podwieczorek 14:00

 

Zbiórka nakrętek dla Kubusia z naszego miasta

W naszym przedszkolu trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla Kubusia Suchodoły z naszego miasta. Chłopczyk ma niecałe dwa latka icierpi na bardzo ciężką chorobę SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc mu może bardzo drogi lek. Nasze przedszkole postanowiło przyłączyć się do zbiórek. Kosz na plastikowe nakrętki jest ogólnodostępny- postawiony na podwórku przedszkolnym przy głównym wejściu.

Zachęcamy do wsparcia również w innych formach:

1. Można pomóc finansowo na witrynie https://www.siepomaga.pl/kubus

2. Na portalu społecznościowym Facebooku odbywają się różnego rodzaju licytacje (nawa grupy "Licytacje dlaKubusia Suchodoły z SMA"). Na grupie można znaleźć różnego rodzaju rzeczy, a dochód z ich sprzedaży również przeznaczony jest na ten cel. Można również wystawić jakiś przedmiot lub usługę i w taki sposób zasilić zbiórkę.

3. Na portalach społecznościowych trwa też akcja #gaszynchallenge, w której udział biorą przedstawiciele różnego rodzaju instytucji strażacy, policjanci, leśnicy, służby więzienne i graniczne, pracownicy firm, urzędnicy. Akcja ma na celu rozpromowanie zbiórki na charytatywny cel. Jej założenia są proste - uczestnicy wykonują ćwiczenia np. pompki lub przysiady, nagrywają z tego filmik i umieszczają go w sieci, nominując do tego samego kolejne instytucje. Każdy uczestnik zabawy musi wpłacić symboliczną kwotę na rzecz chorego Kuby. My także bralismy w niej udział! Zapraszamy do oglądania i pomagania! (obejrzyj film)